Zamek Piastowski w Raciborzu zaprasza w nowym roku szkolnym do zwiedzania swojej siedziby

Wzorem lat ubiegłych, Zamek Piastowski w Raciborzu organizuje w trakcie roku szkolnego 2021/2022 oprowadzanie z przewodnikiem po dawnej piastowskiej siedzibie.

 – W trakcie trwającego około 60 minut zwiedzania zajrzymy m. in. do śląskiej Sainte Chapelle, czyli kaplicy zamkowej (dowiemy się dlaczego otrzymała wezwanie angielskiego męczennika – biskupa z Canterbury), poznamy księcia Mieszka IV Laskonogiego (wyjaśnimy skąd u księcia wziął się taki przydomek) a także usłyszymy o tajemniczym przejściu, które zaczyna się na zamku (dokąd prowadziło i co się z nim stało, tego dowiemy się już na miejscu w trakcie zwiedzania zamku) – zachęca Krystyna Niklewicz, dyrektor Zamku Piastowskiego w Raciborzu.

 – To tu na zamku w Raciborzu nasze marzenia z dzieciństwa mogą się ziścić! Tutaj poznamy księcia, przymierzymy szaty księżniczki, zostaniemy królem a nawet rycerzem. Zwiedzając zamek zajrzymy też do Śląskiego Sherwood a także odwiedzimy jedyną w Polsce tak wszechstronną wystawę o więziennictwie. Zobaczymy także unikalne modele dawnych okrętów żaglowych, wykonane przez raciborzanina Wolfganga Beracza – informuje dyrektor Krystyna Niklewicz.

To nie wszystkie atrakcje jakie przygotowaliśmy! Na zakończenie zwiedzania, wszyscy chętni będą mogli zaopatrzyć się w tak lubiane zarówno przez najmłodszych, jak i nieco starszych pamiątki i gadżety związane z Zamkiem Piastowskim w Raciborzu i Powiatem Raciborskim (m. in. magnesy, kubeczki, notesiki, giętkie ołówki, długopisy, układanki, mapki czy publikacje książkowe), które będzie można zakupić w zamkowym Punkcie Informacji Turystycznej.

 – Chętne szkoły do zwiedzania zamku łącznie z kaplicą lub też samej kaplicy mogą się kontaktować z Zamkiem Piastowskim w Raciborzu wysyłając e-mail na:promocja@zamekpiastowski.pl lub telefonicznie, kontaktując się bezpośrednio z zamkowym Punktem Informacji Turystycznej +48 32 700 60 52. Koszt zwiedzania wynosi 8,00 zł od osoby (cena biletu ulgowego dla ucznia). Co ważne, w cenie biletu jest wliczony Przewodnik. Na życzenie wystawiamy również faktury – dopowiada dyrektor Krystyna Niklewicz.

Zamek Piastowski w Raciborzu

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.