Dobiegają końca prace remontowe na skrzyżowaniu w Raciborzu

Coraz bliżej zakończenia prac przy przebudowie skrzyżowania ulic Ogrodowej, Karola Miarki i Słowackiego. Inwestycja ta aż w 80% jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg a wartość inwestycji wynosi w sumie 642 675 zł.

Wykonane prace mają poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w obrębie skrzyżowania. Podniesienie poziomu jezdni wymusi u kierowców zmniejszenie prędkości, co zminimalizuje ryzyko potrącenia czy stłuczki. Podobne rozwiązanie zastosowano na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Matejki. W zakres prac wchodzi również doświetlenie przejść dla pieszych, a także odsunięcie ich od samego skrzyżowania. Poprawiona widoczność w godzinach wieczornych jest kluczowa dla bezpieczeństwa osób na pasach.

Dodatkowym zabezpieczeniem, który poprawi sytuację pieszych w rejonie skrzyżowania jest zamontowanie barierek ochronnych.

Jeszcze w tym miesiącu planowane jest rozpoczęcie procedur odbiorowych inwestycji.

UM Racibórz

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.