Nowy oddział w Szpitalu Powiatowym w Myszkowie

Szpital Powiatowy w Myszkowie powiększył się o Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Dzisiaj oficjalnie otwarto nowy oddział, a symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska oraz poseł na Sejm RP Mariusz Trepka. W uroczystości wziął także udział wicewojewoda śląski Robert Magdziarz.

Nowy oddział dysponuje 5 łóżkami oraz specjalistycznym sprzętem i aparaturą medyczną, które umożliwią leczenie pacjentów w stanie zagrożenia życia, wymagających ciągłego monitorowania funkcji życiowych oraz skomplikowanego leczenia, między innymi z niewydolnością oddechową, krążeniową czy nerek. Całkowity koszt inwestycji to niecałe 5 mln zł, z czego prawie 3 mln zł to środki z budżetu państwa.

– Jestem przekonana, że to ważny dzień dla społeczności powiatu myszkowskiego, bo bliskość pomocy i szybkość jej udzielania ma istotne znaczenie w ratowaniu życia ludzkiego. Cieszę się, że Pan Premier Morawiecki z rezerwy budżetu państwa przeznaczył specjalne środki na to, żeby w naszym powiatowym szpitalu w Myszkowie powstał OIOM, a więc oddział, który stoi na pierwszej linii frontu, jeśli chodzi o ratowanie zagrożonego życia – powiedziała europoseł Jadwiga Wiśniewska. – Mam nadzieję, że z korzyścią dla pacjentów ten oddział będzie funkcjonował, zapewniając wysokie standardy usług medycznych – dodała.

– Otwierany dzisiaj oddział to radość dla całego środowiska medycznego, ponieważ – nie ukrywajmy – okres pandemii pokazał konieczność zwiększenia nakładów na służbę zdrowia. (…) To jest bardzo potrzebne, żeby zdrowie było blisko nas, abyśmy mogli się szybko, sprawnie leczyć i powracać do swoich obowiązków  – zaznaczył wicewojewoda Robert Magdziarz.

Pierwsi pacjenci na oddział przyjmowani będą od 1 września.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.