Nowa firma inwestuje w Bytomiu

Firma Domgos 2 specjalizująca się w produkcji konstrukcji stalowych, elementów konstrukcyjnych w branży automotive oraz w obróbce skrawaniem, to nowy inwestor, który zawitał do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu. Przedsiębiorca zakupił za prawie 1,5 mln zł dwie działki o powierzchni 1,6 ha, na których powstanie hala produkcyjna oraz budynek biurowo-socjalny. 

– Obszar Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów, którzy właśnie tutaj chcą ulokować swój kapitał – mówi zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda. – Na bytomskim obszarze KSSE swoje inwestycje realizują już firmy PHU CORA i Milimex SA. Od trzech lat swoją działalność przy ul. Hakuby rozwija belgijska firma EPCO. Kolejnym nowym inwestorem, który zdecydował się ulokować swój zakład produkcyjny w Bytomiu jest firma Domgos 2. W KSSE mamy jeszcze trzy działki, na które szukamy inwestorów. Prowadzimy już rozmowy z kolejnymi przedsiębiorcami, którzy rozważają możliwość zainwestowania na tych terenach – mówi zastępca prezydenta Michał Bieda.

Inwestycja na powierzchni 1,6 ha za ok. 6-8 mln zł

– Dobre położenie Bytomia na szlakach komunikacyjnych, przede wszystkim w pobliżu autostrady A1 oraz dróg krajowych DK 11 oraz DK 88, a także przygotowanie terenu pod inwestycję, możliwość pozyskania wykwalifikowanych pracowników oraz dobra współpraca z władzami miasta. To główne powody dla których wybraliśmy Bytom – mówi Dariusz Chwastek, dyrektor produkcji w firmie Domgos 2. – Warto podkreślić, że lokalizacja KSSE w tym rejonie jest bardzo korzystna wizerunkowo, a także stwarza możliwość dalszego rozwoju firmy w przyszłości – dodaje Dariusz Chwastek.

Na dwóch działkach o łącznej powierzchni 1,6 ha wybudowana zostanie hala produkcyjna o powierzchni ok. 3 tys. mkw. z możliwością dalszej rozbudowy, a także budynek biurowy o powierzchni ok. 700 mkw wraz z częścią socjalną. Realizacja inwestycji wartej szacunkowo ok. 6-8 mln zł planowana jest po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń w latach 2022-2023, a zatrudnienie w nowym zakładzie znajdzie od 50 do 70 osób.

– Bytom dysponuje nie tylko dobrymi terenami inwestycyjnymi, ale również bazą komunikacyjną i potencjałem ludzkim. Dowodem na to jest pozyskanie kolejnego inwestora w bytomskim obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który dostrzegł atrakcyjność naszego miasta jako miejsca, gdzie warto ulokować swój biznes – mówi zastępca prezydenta Bytomia Michał Bieda.

Warto dodać, że firma Domgos 2 to nowocześnie wyposażone przedsiębiorstwo oferujące usługi w produkcji konstrukcji stalowych, elementów konstrukcyjnych w branży automotive, a także w obróbce skrawaniem. Nowy inwestor działa zarówno na rynku lokalnym, jak i zagranicznym, a jego głównymi klientami są polskie oraz niemieckie firmy działające w branży konstrukcji stalowych oraz logistyki automotive.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w Bytomiu

Obszar KSSE w Bytomiu zlokalizowany jest w północnej części miasta, około 1,5 km od węzła autostrady A1. Wybudowano tu drogę zbiorczą i drogi dojazdowe o łącznej długości ponad 2 km wraz z chodnikiem, drogą rowerową oraz miejscami parkingowymi. Cały obszar został uzbrojony w oświetlenie, sieć elektryczną, wodociągową, kanalizację deszczową, sanitarną, teletechniczną, a istniejący gazociąg i sieć cieplna zostały przebudowane.

Przypomnijmy, że cały kompleks Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Bytomiu wynosi łącznie prawie 17 ha, a jego rewitalizacja kosztowała ponad 21 mln zł, z czego 5,5 mln zapewniło miasto, a reszta – 15,7 mln pochodziła z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2007-2013. Tereny włączone do KSSE są bardzo dobrze skomunikowane lokalizacyjne – znajdują się w pobliżu m.in. węzła autostrady A1, DK 11 łączącej Bytom z Poznaniem czy Obwodnicy Bytomskiej oraz linii kolejowej nr 131 łączącej Górnym Śląsk z Pomorzem.

Urząd Miejski w Bytomiu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.