Mimo trwających wakacji, zawodnicy Klubu Sportowego Sprint z Bielska-Białej nie odpoczywają, ale podejmują kolejne wyzwania sportowe. Ostatnio biegali we Włocławku i włoskim Fonte Cerreto.

W dniach 28-30 lipca we Włocławku odbyły się Mistrzostwa Polski w kategorii U18 (junior młodszy). Prawo startu 24 najlepszych zawodników w każdej konkurencji wywalczyła trójka zawodników Sprintu. Maciej Lachowski – trenowany przez Stefana Ruśniaka – zajął 9. miejsce na 3.000 m i ma nową życiówkę – 9.02.09; Tomasz Wiącek – którego trenerką jest Katarzyna Dobija – zajął 18. miejsce na 100 m i wyrównał życiówkę 11.36; z kolei Mikołaj Witos awansował do finału B, gdzie zajął 5. miejsce w biegu na 110 m przez płotki.

1 sierpnia odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Skyrunningu we włoskim Fonte Cerreto, Marcin Kubica z KS Sprint zajął 7. miejsce w biegach wysokogórskich