W Bielsku-Białej przez całe wakacje Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej organizuje cyklu Lato z Kulturą – Dumni z BB odbywający się pod patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego. Już 31 lipca czeka nas kolejna impreza pod hasłem GraMy doBBro. To wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz lokalnych artystów. Przedsięwzięcie jest wyrazem sprzeciwu wobec nienawiści, symbolem jedności i solidarności.

Tym razem w projekcie GraMy doBBro wezmą udział artyści: Agnieszka Bąk & Błażej Olma, Biały/ Hendons, Bielska Szkoła Aktorska im. Agnieszki Osieckiej, Agnieszka Dembińska, Dobre Bielskie Trąbienie, Dzień Dobry, Factory of Blues, Fausystem, Maja Golec, Maciej Gucik, Patryk Gołuch, Klamka, KamtooDK, Tomek Lewandowski & SzeSzeMa, Iwona Loranc, Majki, Karol Maleszka, Anna Mysłajek, Aleksandra Nykiel, Pearl Band, Pociąg Rock’n’Roll, Projekt Jasienty, Retrospekcja, SCZ Familja, sskjegg, The Djangos, Walimy w Kocioł, Paulina Wirska & Tomasz Madzia, Włóczykije. Całość poprowadzi artysta kabaretowy i konferansjer Piotr Skucha.

Przedsięwzięcie ma charakter charytatywny, zbierane będą fundusze dla Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Kolejne koncerty z cyklu Lato z Kulturą – Dumni z BB, to:

Mikrokosmos

7 sierpnia o godz. 20.00 na Rynku pojawi się grupa Mikrokosmos. Ten krakowski zespół – którego członkami są dwaj bielszczanie – był zwycięzcą jednej z edycji Podbeskidzkiego Przeglądu Muzycznego, co dało artystom szansę nagrania płyty. Niedawno zespół wydał studyjny minialbum zatytułowany Mikrokosmos.

Zespół o sobie: Nasza muzyka to połączenie funku, popu i muzyki elektronicznej. Śpiewamy po polsku, lecz gramy we wszystkich językach świata. Graliśmy w zespołach, big-bandach czy orkiestrach, ale Mikrokosmos to nowy początek. Przed wybuchem epidemii intensywnie koncertowaliśmy w wielu miejscach całej Polski. Dzięki zwycięstwom w konkursach i zaufaniu publiki zagraliśmy na wielu festiwalach, w tym na głównych scenach juwenaliowych w Rzeszowie, Katowicach, Wrocławiu, Częstochowie, Krakowie i Krośnie, występując przed takimi artystami, jak: Kult, Nocny Kochanek, Akurat, Grubson, Lady Pank, Smolik/ Kev Fox czy Miuosh. Od lat Mikrokosmos angażuje się w przygotowanie koncertów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, imprez w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz i wiele innych. Występował podczas imprez: Dumni z BB, Gramy DoBBro czy Festiwal Miast Partnerskich.

Viva Italia!

Na Rynku 14 sierpnia o godz. 20.00 możemy liczyć na żywiołowy, południowy temperament i prawdziwe emocje. To wszystko można usłyszeć w największych włoskich przebojach, tak kochanych przez Polaków. Pod hasłem Viva Italia! Teatr Polski w Bielsku-Białej przygotował imprezę włoską. Za sprawą bielskich aktorów przeniesie[1]my się na widownię festiwalu w San Remo, skąd nierzadko utwory te zabrzmiały po raz pierwszy, zachwycając sobą cały świat. Zabiorą nas także w muzyczną podróż po melancholijnych plażach Portofino, po wąskich ulicach Neapolu czy urokliwych kawiarniach Wenecji. W koncercie TP występują: Rafał Sawicki, Maria Suprun, Andrzej Lichosyt (gościnnie), Marta Gzowska-Sawicka, Adam Myrczek, Tomasz Lorek, Anna Guzik-Tylka, Grzegorz Margas, Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt oraz zespół Kropki3 w składzie: Karolina Kidoń, Justyna Cieślik, Bogumiła Kowalczyk.
Po koncercie odbędzie się dyskoteka.

Jazz Band Ball Orchestra & Stanley Breckenridge 

W samym środku sierpnia na jeden koncert cykl Lato z kulturą – Dumni z BB przenosi się do Parku Słowackiego. 15 sierpnia o godz. 18.00 wystąpią tam Jazz Band Ball Orchestra & Stanley Breckenridge. Muzyka Jazz Band Ball Orchestra to jedyna w swoim rodzaju rozpozna[1]walna od pierwszych taktów mieszanka swingu i bluesa. Orkiestra wybornie gra zrelaksowany muzykalny repertuar spod znaku Kansas City, w sposób doskonały przekazująca swing i entuzjazm licznie pojawiającej się na ich koncertach publiczności. Gościem orkiestry podczas bielskiego koncertu będzie amerykański wokalista, kompozytor, pianista i muzykolog Stanley Breckenridge.

PropaBanda

21 sierpnia o godz. 20.00 plenerowe koncerty wracają na Rynek. Tego wieczoru na starym mieście rozbrzmiewać będzie muzyka bałkańska za sprawą zespołu PropaBanda. Słowiańskość i tutejszość są wspólnym mianownikiem wszystkich poszukiwań muzycznych grupy. Ich inspiracją jest kultura i muzyka tej części starego kontynentu, która przez lata żyła za żelazną kurtyną. To między innymi Polska, z jej otwartością, Bałkany z ich szaleństwem czy Mołdawia, z jej samotnością… Świadomi własnych korzeni, zawieszeni są między współczesnością a tradycją

Studio Accantus

Na zakończenie cyklu koncertów plenerowych Lato z kulturą – Dumni z BB 22 sierpnia o godz. 18.00 na Rynku zaplanowano finał Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Bajkowej – Twoja Bajka. Usłyszymy tam Studio Accantus, czyli zespół artystów tworzących własne projekty autorskie. Jak sami mówią, ich misją jest szerzenie musicalu i muzyki filmowej w Polsce i po polsku.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.