Pogoda w tym tygodniu raczej nie będzie nas rozpieszczać. Ulewne deszcze i burze to idealny pretekst do schronienia się pod dachami kin, które, jak cała branża kulturalna, znacznie odczuły skutki pandemii. Poniżej krótki ranking filmów, do obejrzenia w tym tygodniu, najlepiej w kinach studyjnych.

Na rauszu

Nagrodzony Oscarem film Thomasa Vinterberga to swoisty hołd dla alkoholu, ale również historia o cienkiej granicy między zabawą a problemem. Komediodramat idealny na poniedziałek do zobaczenia w Kinoteatrze Rialto.

Cruella

Choć to Disney, Cruella to nie bajka o księżniczce, a historia o zemście, władzy i… modzie. W głównych rolach zachwycające Emma Stone i Emma Thompson. Film do obejrzenia w Kinie Janosik.

Wróg doskonały

Tomasz Kot debiutuje w zagranicznej produkcji reżyserii Kiké Maíllo. Psychologiczny thriller o kobiecie przypadkiem spotykanej na lotnisku obejrzycie w środę w Kinie Światowid.

Ostatni Komers

Historia nastolatków z małego miasta, pierwsze miłości, zauroczenia, szukanie przynależności i więzi. Film oparty na fragmentach powieści „Ma być czysto” Anny Cieplak do zobaczenia w czwartek w Kinie Kosmos.

Nikt

Filmowy weekend warto zacząć emocjonująco. Znany z serialu Breaking Bad Bob Odenkirk w filmie Nikt z porządnego człowieka zmienia się w prawdziwą „maszynę do zabijania”. Na rozrywkowy wieczór zaprasza Kino Bałtyk.

Nomadland

Kolejny Oscar, piękne widoki i historia, która uświadamia, że konsumpcjonizm donikąd nie prowadzi. Nomadland z genialną Frances McDormand to opowieść o współczesnych nomadach przemierzających Stany Zjednoczone w poszukiwaniu pracy i sensu życia. Historia oparta na repostażu Jessiki Bruder „Nomadland. W drodze za pracą” do obejrzenia w sobotę w Kinoteatrze Rialto.

Jak wywołałem byłą żonę

Uwierz w ducha? Miłosny trójkąt w składzie mąż i dwie żony oraz Judi Dench w roli medium polecają się na niedzielny wieczór w Kinie Światowid.

Obrazek domyślny
Natalia Wrocławska

Redaktorka prowadząca Śląskiej Opinii. Prowadzi podcast Szum Sporego Miasta.