Główna Wiadomości Opinie Podcasty

Powstanie sequel „Gladiatora”. W główną rolę najprawdopodobniej wcieli się gwiazda „Normalnych ludzi”

Plotki zostały potwierdzone. Ridley Scott wyprodukuje i wyreżyseruje sequel Gladiatora – hitu kinowego z Russellem Crowem i Joaquinem Phoenixem w rolach głównych. O kontynuacji produkcji mówi się od lat, jednak dopiero w ubiegłym roku Scott zaczął poszukiwania obsady. Jak czytamy na łamach portalu Deadline, Paul Mescal negocjuje udział w produkcji w głównej roli.

Irlandzki aktor znany z serialu Normalni ludzie miałby się wcielić w rolę Luciusa – wnuka Marka Aureliusza i siostrzeńca Commodusa. Druga część produkcji nie będzie więc opowiadać kontynuacji historii Maximusa. Paul Mescal od początku castingów był najpoważniejszym kandydatem do głównej roli i nic dziwnego – młody aktor w ostatnim czasie gra w produkcjach docenianych przez krytyków i sam jest chwalony za chociażby role w filmach Córka czy Aftersun.

Fani oryginalnej produkcji z 2000 roku są mocno podzieleni – część z nich cieszy się z powrotu do świata Maximusa, inni z kolei zwracają uwagę na to, jak wtórne stało się kino w ostatnich latach. Wystarczy powiedzieć, że 2023 rok w kinie spokojnie można okrzyknąć rokiem sequeli.

Magdalena Kwaśniok
Magdalena Kwaśniok

Redaktorka. Prowadząca dział Śląska Opinia o Kulturze i podcast Szum Sporego Miasta.