Umowa podpisana. W Rozbarku powstanie nowoczesne boisko piłkarskie

W czwartek, 1 lipca prezydent Mariusz Wołosz podpisał umowę z wyłonioną w przetargu firmą GretaSport, która wybuduje pełnowymiarowe boisko treningowe w Rozbarku. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego.

–  O nowe boisko treningowe w Rozbarku upomnieli się bytomianie, którzy w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego oddali 3,5 tys. głosów na ten projekt. Dążyliśmy do tego, aby projekt był zrealizowany jak najlepiej, dlatego inwestycję rozpoczęliśmy od modernizacji zniszczonej trybuny, a na budowę boiska pozyskaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Certyfikat najwyższej jakości FIFA

W ramach projektu „#BO_Rozbark – nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na stadionie GKS Rozbark” na stadionie GKS Rozbark przy ul. Tuwima powstanie pełnowymiarowe boisko treningowe z nawierzchni trawiastej syntetycznej. Nawierzchnia ma posiadać certyfikat FIFA, który potwierdza najwyższą jakość płyty boiska. Zostaną również zamontowane urządzenia sportowe – bramki, boksy dla zawodników, piłkochwyty, postawione zostanie ogrodzenie, wybudowane będą ciągi komunikacyjne – chodniki i place oraz zainstalowany system odwodnienia boiska, monitoring i oświetlenie. Przetarg na realizację inwestycji wygrała firma GretaSport z Dąbrowy Górniczej. Firma powstała w 2004 roku i od tamtej pory wykonała ponad tysiąc obiektów sportowych i rekreacyjnych, w tym pełnowymiarowe obiekty piłkarskie, stadiony oraz place zabaw.

Bogate doświadczenie

– Zawsze przy wykonywaniu budowy lub modernizacji obiektu sportowego zwracamy uwagę na jak najwyższą trwałość i funkcjonalność obiektu. Ma on służyć bezusterkowo użytkownikom przez jak najdłuższy czas, będąc zarazem naszą wizytówką i świadcząc o naszym profesjonalizmie – mówi Ilona Stańczyk, właścicielka firmy GretaSport.– Posiadamy doświadczenie przy realizacji ponad trzydziestu pełnowymiarowych boisk z nawierzchnią z trawy sztucznej  w większości certyfikowanych. Dlatego jesteśmy przekonani, że inwestycja w Rozbarku, dołączając do  grona boisk  z certyfikatem  FIFA Quality Pro, będzie obiektem o  najwyższej jakości,  spełniającym oczekiwania mieszkańców – dodaje Ilona Stańczyk.

Blisko 4 miliony złotych

Realizacja inwestycji będzie kosztować 3 mln 894 tys. zł. W grudniu 2020 roku gmina Bytom pozyskała dofinansowanie na ten cel w kwocie ponad 2 mln zł z Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sportowa Polska”. Wcześniej na obiekcie została zmodernizowana trybuna – koszt prac wraz z ekspertyzą techniczną wyniósł 425 tys. zł.

Zgodnie z harmonogramem, budowa boiska ma zostać zrealizowana do końca 2021 roku.

UM Bytom

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.