Mobilne punkty szczepień w trzech miastach

Zbliżający się weekend to kolejna szansa na zaszczepienie się bez wcześniejszej rejestracji jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson.

Już dziś (2 lipca br.) mieszkańcy będą mogli skorzystać z mobilnego punktu szczepień w Częstochowie. Będzie on działał w godzinach od 17.00 do 22.00 przy stadionie Włókniarza (ul. Olsztyńska 123/127). – Zachęcamy przede wszystkim kibiców, którzy zjawią się na stadionie, ale także wszystkich mieszkańców do tego, by się zaszczepić. Mówiąc sportową terminologią – to już ostatnia prosta do tego, by większość populacji była zaszczepiona i aby wzrosła nasza odporność – mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.   

Po zeszłotygodniowym sukcesie, kiedy to jednego dnia wykorzystano rekordową liczbę 450 jednodawkowych szczepionek, mobilny punkt stanie również ponownie na rynku w Żywcu. Będzie można się w nim zaszczepić w sobotę (3 lipca br.) w godzinach od 10.00 do 18.00 i w niedzielę (4 lipca br.) od 11.00 do 19.00.

Przez cały weekend będzie też działał mobilny punkt szczepień w Będzinie. W sobotę (3 lipca br.) będzie można z niego skorzystać na wzgórzu zamkowym (przy Al. Kołłątaja) w godzinach od 9.00 do 17.00, a w niedzielę (4 lipca br.) – na targowisku miejskim (przy ul. Gzichowskiej) również w godzinach od 9.00 do 17.00.

Zapraszamy mieszkańców do skorzystania z mobilnych punktów szczepień. Będzie na nich czekało w sumie 2 000 sztuk jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson – 500 w Częstochowie, 1 500 w Żywcu i 1 000 w Będzinie. Prócz tego, osoby, które są już po pierwszym szczepieniu szczepionką Pfizer, w naszym mobilnym punkcie będą mogły się zaszczepić drugą dawką. Przypominamy też, że na szczepienie nie trzeba się rejestrować – wystarczy przyjść i okazać dowód osobisty, szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione oraz przeszkolone, a przed dokonaniem iniekcji pacjent przejdzie standardową kwalifikację.

Im więcej zaszczepionych mieszkańców, tym większa szansa na nagrody

Duża liczba szczepień w gminie to też szansa dla samorządu na wygranie atrakcyjnych nagród. Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Zdrowia gminy z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mogą w poszczególnych kategoriach otrzymać 1 mln zł, pierwszych 500 gmin, które zaszczepią 67 proc. mieszkańców, otrzyma po 100 tys. zł, a najbardziej odporna ze wszystkich gmin w Polsce otrzyma aż 2 mln zł! Środki te będzie można przeznaczyć na dowolny cel przeciwdziałania pandemii. W naszym województwie największy odsetek w pełni zaszczepionych osób jest w Bobrownikach, gdzie szczepionkę przyjęło już ponad 46 proc., a na drugim miejscu znajdują się Katowice z wynikiem ponad 45 proc. Zachęcamy więc gminy do aktywnego włączenia się w akcję szczepień i do mobilizowania mieszkańców. Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie gov.pl/szczepimysie.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.