Zaszczep się bez kolejki w Szczyrku i Raciborzu!

Kolejne mobilne punkty szczepień, oferujące możliwość zaszczepienia jednodawkową szczepionką przeciw COVID-19, staną w ten weekend w naszym regionie. Tym razem bez wcześniejszego zapisu zaszczepić się będzie można w Szczyrku i Raciborzu.

– W zeszłym tygodniu szczepienia w mobilnych punktach w Myszkowie i Wiśle cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Mam nadzieję, że w ten weekend będzie ono jeszcze większe i wszystkie dawki zostaną wykorzystane. To bardzo ważne, żeby jak najwięcej osób przyjęło szczepionkę przeciw COVID-19, bo tylko tak jesteśmy w stanie pokonać pandemię i wrócić do normalności – mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Na szczepienie w mobilnym punkcie nie trzeba się zapisywać – mogą z niego skorzystać wszyscy zainteresowani z aktywnym e-skierowaniem. Wystarczy po prostu przyjść i okazać dowód osobisty potwierdzający tożsamość. To maksymalne uproszczenie procedur umożliwia przyjęcie szczepionki np. podczas spaceru czy innych weekendowych aktywności. – Wakacje sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Apelujemy do samorządów, aby również zachęcały mieszkańców do szczepień i umożliwiały zaszczepienie się przy okazji organizowanych wydarzeń kulturalnych, koncertów czy pikników – dodaje wojewoda.

Mobilne punkty szczepień będą działać:

  • na parkingu przy Urzędzie Miasta w Szczyrku – 12 czerwca 2021 r. (sobota) – w godzinach 10.00 – 18.00,
  • na parkingu przy Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu (ul. Zamkowa 1):
    – 12 czerwca 2021 r. (sobota) – w godzinach 14.00 – 20.00,
    – 13 czerwca 2021 r. (niedziela) – w godzinach 13.00 – 18.00.

Chętni będą mogli zaszczepić się jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. W Szczyrku przygotowano w sumie 300 dawek, a w Raciborzu – 500. Dodatkowo w Raciborzu będzie możliwość szczepienia dzieci powyżej 12 roku życia szczepionką firmy Pfizer. Szczepić będą wyłącznie osoby uprawnione oraz przeszkolone, a przed szczepieniem pacjent przejdzie standardową kwalifikację. Mobilny punkt szczepień w Szczyrku jest organizowany przez szpital MSWiA w Katowicach we współpracy z Burmistrzem Miasta, a w Raciborzu – przez Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przy współpracy ze Starostą Raciborskim.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia mobilnych punktów szczepień i dołączenia do grona zaszczepionych Polek i Polaków!

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.