Sosnowiec: Przebudowa ul. Lenartowicza: 2,5 mln zł dofinansowania dla miasta

Mamy dwie dobre wiadomości dotyczące ulicy Lenartowicza. Właśnie do miasta dotarła wiadomość o przyznanym dofinansowaniu w kwocie 2,5 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej.

Wiadomość z ministerstwa zbiegła się z otwarciem ofert w przetargu na wyburzenie wiaduktu i budowę nowego odcinka drogi wraz z rondem.

W przetargu złożono sześć ofert. Najwyższa opiewa na kwotę blisko 10,5 mln zł a najniższa na 5,5 mln zł. To jedynie informacja z otwarcia ofert. W najbliższych dniach zostaną one ocenione i dopiero po skompletowaniu wszystkich dokumentów zostanie wyłoniony wykonawca.

To będzie bardzo wymagające zadanie dla wykonawcy, ponieważ wszystkie roboty powinny zakończyć się do końca 2021 roku, a zakres prac jest szeroki. – W miejscu obecnego wiaduktu, pod którym kiedyś przebiegała linia kolejowa do kopalni, pojawi się nasyp, a na nim droga, która będzie miała po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. Zmiany dotyczą także skrzyżowania ulicy Lenartowicza i Szymanowskiego. W tym miejscu obecne skrzyżowanie zastąpi rondo – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Co ważne, przyszły wykonawca będzie musiał tak wykonać prace, by autobusy komunikacji publicznej oraz piesi mogli bez większych przeszkód pokonać ten odcinek drogi.

Inwestycja obejmuje również przebudowę oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem przejścia dla pieszych, które powstanie przy nowym rondzie oraz budowę chodnika i drogi rowerowej.

Urząd Miejski w Sosnowcu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.