Sosnowiec: Pora na wiadukt na Wojska Polskiego

Kolejny wiadukt będzie odmieniony? Miasto właśnie rozpisało przetarg na przebudowę obiektu na ulicy Wojska Polskiego.

Wiadukt na Wojska Polskiego zostanie przebudowany, a w zasadzie wybudowany od nowa. Przetarg obejmuje rozbiórkę istniejącego obiektu i budowę całkowicie nowego – osobno dla części drogowej i tramwajowej.

Całość ma być zwieńczona stalowymi przęsłami w kształcie łuku. – Liczyliśmy, że część funduszy otrzymamy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, jednak ich rozdział pozostawił wiele do życzenia.

Mimo to, chcemy tę inwestycję przeprowadzić, ale jednocześnie będziemy szukali środków zewnętrznych – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

De facto na ulicy Wojska Polskiego powstaną dwa wiadukty – pod jezdnią i torowiskiem. Na części drogowej powstanie jezdnia oraz ciąg pieszo-rowerowy. Trasa tramwajowa będzie za to dwutorowa.

Na oferty czekamy do 10 czerwca. Po otwarciu ofert planowana jest dwustopniowa aukcja elektroniczna. Ewentualny zwycięzca będzie miał 24 miesiące na wykonanie prac.

Urząd Miejski w Sosnowcu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.