Tychy: Nowe podwórko na osiedlu B

Zabawa i wypoczynek – teraz to możliwe na podwórku pomiędzy ulicami: Biblioteczną, Batorego i Bukową w Tychach. Projekt zagospodarowania tego obszaru został zrealizowany dzięki Budżetowi Obywatelskiemu w Tychach.

Prace przy projekcie pn. „Budowa chodnika, strefy biernego wypoczynku oraz strefy zabaw dla dzieci na terenie podwórka pomiędzy ulicami: Biblioteczna 20-22, Batorego 9-13, Bukowa 33” zakończyły się pod koniec 2020 roku, ale dopiero teraz, wiosną można w pełni docenić efekty.  

– Zrobiło się cieplej, wyrosła trawa, jest naprawdę bardzo przyjemnie. Przestrzeń nareszcie została uporządkowana. Mamy miejsce gdzie możemy odpocząć, posiedzieć, a dzieci mają gdzie się bawić. Od początku zależało mi na prostych i naturalnych rozwiązaniach, by to co powstanie wpisywało się w zieleń, która jest dookoła. Drewno, nowe nasadzenia m.in. bluszcz, trawy ozdobne to wszystko tworzy klimat –mówi – Jakub Cikała – wnioskodawca projektu.

Projekt kosztował ponad 230 tys. złotych. Za tą kwotę wykonano rewitalizację terenów zieleni, wybudowano chodnik o długości 15 metrów, wykonano strefy biernego wypoczynku i strefę zabaw dla dzieci. Pojawiły się stojaki na rowery, kosze na śmieci i na psie odchody.  Odgrodzono podwórko od strefy gospodarczej oraz uporządkowano strefy z pojemnikami na śmieci.

Projekt powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego, realizowanego w mieście od kilku lat.

– Budżet obywatelski daje mieszkańcom możliwość realizacji projektów, które są ważne dla ich lokalnych, małych społeczności czy grup sąsiedzkich. To ważne, by mieli wpływ na to, jak przestrzeń wokół ich domów i mieszkań wygląda. To mieszkańcy najlepiej wiedzą, jakie są potrzeby, a dzięki budżetowi obywatelskiemu mogą swoje plany wcielać w życie   – mówi Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

W tegorocznej edycji BO tyszanie zgłosili 191 propozycji (145 rejonowych oraz 46 dla ogółu mieszkańców). W tej grupie znalazło się 9 projektów dot. osiedla B.

Urząd Miasta Tychy

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.