Sosnowiec: Dobre oferty na Mikołajczyka

Nie tylko wiadukt na Mikołajczyka zostanie wyremontowany. Teraz do tego dochodzi jeszcze sama ulica, która zostanie przebudowana.

W poniedziałek poznaliśmy firmy, które chcą przebudować ulicę Mikołajczyka. – To kolejna ulica w naszym mieście, która zostanie odmieniona. Chodzi o część od Ronda Ludwik aż do samego wiaduktu. Co ważne, po zakończeniu prac piesi przechodzący przez jezdnię, będą czuli się jeszcze bezpieczniej – mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

W przetargu trzy firmy, które wyceniły roboty od prawie 900 tysięcy do 1,7 mln złotych. Tradycyjnie, teraz przychodzi czas na sprawdzenie ofert. Po podpisaniu umowy, wygrana firma będzie miała 4 miesiące na przeprowadzenie prac.

Co zmieni się na Mikołajczyka? – Całkowicie przebudowane zostaną dwa przejścia dla pieszych. Tam zostaną wydzielone azyle, a same przejścia będą dodatkowo doświetlone – dodaje wiceprezydent, Jeremiasz Świerzawski. Przejścia będą wyposażone w czujniki oświetlenia z detektorem ruchu. Pojawią się też „aktywne” znaki drogowe zasilane z baterii słonecznych.

– Przy przejściach zostaną zlikwidowane bariery architektoniczne. Na całej długości zostanie wymieniony asfalt, a przy przebudowie nie ucierpi żadne drzewo – dodaje wiceprezydent Świerzawski.

Warto także pamiętać, że za ponad 1,7 mln złotych firma Ambet wykona prace na wiadukcie na ulicy Mikołajczyka. Prace obejmują demontaż i wymianę nawierzchni, warstw konstrukcyjnych, naprawę dylatacji, wykonanie odwodnień, wymianę nawierzchni chodników itp.

Urząd Miejski w Sosnowcu

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.