O sile piłki nożnej z dziennikarzem sportowym Stefanem Szczepłkiem

Pretekstem do spotkania jest książkaMecze polskich spraw. Jak Cieślik ograł Chruszczowa, Lubański uciszył Anglików, a Nawałka zatrzymał Niemców.

Książka opowiada o 14 ważnych meczach piłkarskiej reprezentacji Polski, w których sytuacjapolityczna i gospodarcza w kraju wpływała na boiskowe wydarzenia, a wynik rywalizacjizmieniał społeczeństwo i kształtował nasz futbol. Porozmawiamy z jej autorem nie tylko o nich, ale i o skutkach, jakie wywołały. To będzie także okazja do rozmowy o nadchodzących piłkarskichMistrzostwach Europy, w których będziemy trzymać kciuki za naszą drużynę.

Stefan Szczepłek to dziennikarz sportowy z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem. Pracowałw Sztandarze Młodych”, tygodnikuPiłka Nożna”, redakcji sportowej TVP, „Życiu Warszawy”, a obecnie pisze dlaRzeczpospolitej”. Był korespondentem prasowym i telewizyjnym na sześciumundialach, siedmiu mistrzostwach Europy i kilkunastu finałach europejskich pucharów. Jestautorem i współautorem kilkudziesięciu książek o futbolu. Jest laureatem Nagrody im. DariuszaFikusa, zdobywcąZłotego PióraKlubu Dziennikarzy Sportowych i Polskiego KomitetuOlimpijskiego oraz Srebrnego Wawrzynu Olimpijskiego PKOl za całokształt twórczości w zakresiepublicystyki sportowej.


data: 22 kwietnia 2021 (czwartek), godz. 18.00
gość: Stefan Szczepłek
prowadzi: Kamil Hajduk
spotkanie online: streaming live na facebookowych profilach Muzeum Miejskiego w Tychach (@MuzeumMiejskiewTychach) i Tyskiej Galerii Sportu (@TyskaGaleriaSportu)
dostęp bezpłatny

więcej: https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/sila-pilki-noznej-online/

 

Muzeum Miejskie w Tychach 

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.