50 tys. zł dotacji Powiat Bielski przekaże Bielskiemu Pogotowiu Ratunkowemu. Celem jest zakup respiratora do karetki, co pomoże w walce z pandemią COVID-19. Zgodzili się na to radni powiatowi na ostatniej sesji. 

Respirator wspomaga lub przejmuje proces oddychania u chorego, a tego typu zaburzenia u pacjentów z COVID-em występują bardzo często. Jak mówi dyrektor bielskiego pogotowia, Wojciech Waligóra obecnie urządzenie jest dużo częściej wykorzystywane, niż przed pandemią koronawirusa. -COVID spowodował to, że praktycznie każdego dnia respiratory które mamy we wszystkich transportowych samochodach i karetkach są w większości używane- mówi dyrektor. 

Nie wyobrażam sobie, żeby nie znaleźć pieniędzy na taki sprzęt w czasach gdy toczy się walka o zdrowie i życie naszych mieszkańców– mówi krótko starosta Andrzej Płonka.  

W takie urządzenie wyposażony jest każdy ambulans bielskiego pogotowia, także pojazdy służące stricte do transportu. -Respirator, który chcemy wymienić ma już 10 lat. Może nie jest mocno wyeksplatowany, ale poziom wiedzy jest już zupełnie inny. Nowy sprzęt pomoże skuteczniej nieść nam pomoc- mówi dyrektor Waligóra. Koszt respiratora, to ok. 100 tys. zł.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.