Firmy chcą się dobrze przygotować do szczepień. Czekają na szczegóły

W najbliższych tygodniach mają ruszyć szczepienia przeciw Covid-19 w zakładach pracy. Część firm już deklaruje, że zorganizuje bezpiecznie i efektywnie ten proces  i zgłosi się po szczepionki. Udział pracodawców w programie szczepień odciąży system podstawowej opieki zdrowotnej i  przyspieszy szczepienia. Zdaniem Konfederacji Lewiatan najważniejszą  kwestią jest w tej chwili  umożliwienie pracodawcom przygotowania się, z pewnym wyprzedzeniem, do realizacji programu szczepień.

Przedsiębiorcy mają doświadczenie związane m.in. z: funkcjonowaniem zakładowych przychodni, współpracą z prywatną opieką medyczną, organizacją regularnych szczepień dużych grup pracowników przeciw grypie.

Pracodawcy mają odpowiedni potencjał organizacyjny i doświadczenie, które są gwarancją  bezpiecznego przeprowadzenia szczepień. Firmy czekają na wymogi, które będą musiały spełnić, aby wziąć udział w programie szczepień, np. wzory wniosków, zasady bezpieczeństwa. Najważniejsze w tej chwili jest umożliwienie firmom przygotowania się do programu szczepień – mówi Robert Lisicki, dyrektor departamentu pracy Konfederacji Lewiatan. 

Do Lewiatana kierowanych jest wiele pytań od pracodawców o organizację programu szczepień. Kto i na jakim poziomie będzie koordynował szczepienia? Czy będą to robić  samorządy? Jak będzie wyglądała  dystrybucja szczepionek? Doprecyzowania wymaga też minimalna liczba osób zgłaszanych do zaszczepienia (500 osób czy pracowników). 

Konfederacja Lewiatan

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.