Punkt Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu otwarty dla odwiedzających

Lada moment, zawita do nas długo wyczekiwana przez wszystkich wiosna. Szukacie pomysłu jak miło spędzić ten czas? To dobrze trafiliście! Zapraszamy na wiosenny spacer po zamkowym dziedzińcu oraz do wstąpienia do Punktu Informacji Turystycznej, który oferuje sporo materiałów promocyjnych, zarówno o powiecie raciborskim, województwie śląskim czy kraju. Nie brakuje materiałów bezpłatnych, takich jak: mapy, przewodniki oraz foldery. Ponadto w ofercie mamy również wiele gadżetów i materiałów płatnych w promocyjnych cenach: książki, kubki, mapy, magnesy, pocztówki, breloczki itp.

Punkt Informacji Turystycznej oraz dziedziniec do końca marca będą czynne w następujących godzinach: wtorek – piątek: 9.00 – 16.00, sobota – niedziela: 10.00 – 18.00. Natomiast od 1 kwietnia zapraszamy od wtorku do niedzieli: 10.00 – 18.00. „Mój Anioł Stróż” – to tytuł miniwystawy prac konkursowych, wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Raciborza, które można aktualnie zobaczyć w zamkowym PIT.

Wystawa filatelistyczna na raciborskim zamku – VIDEO

Ze względu na obowiązujące wytyczne sanitarne, zwiedzanie wystawy Josefa Drobnego na raciborskim Zamku Piastowskim, dotyczącej plebiscytu na Górnym Śląsku, nie może odbyć się w tradycyjnej formie, dlatego przygotowaliśmy dla Państwa materiał przedstawiający nową ekspozycję w dawnej siedzibie Piastów. Miłego oglądania!

Film dostępny tutaj: http://www.youtube.com/v/UMDQLi_czpc 

Jednocześnie informujemy, iż w ramach profilaktyki oraz w celu zmniejszenia ryzyka rozpowszechniania się koronawirusa, w  trosce o wspólne zdrowie i porządek, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 r. (https://www.gov.pl/web/koronawirus/od-27-marca-zmiany-w-zasadach-bezpieczenstwa) oraz zarządzenia wewnętrznego nr 14/2021 Dyrektora Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, na podstawie art.46a iart.46b pkt1–6 i8–12 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. z2020r. poz.1845) od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia 2021 r. Dom Książęcy, Krypta i Kaplica Zamku Piastowskiego w Raciborzu pozostają zamknięte dla zwiedzających.

Punkt Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim w Raciborzu

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.