Katowice

Weekend z Dżemem. Teatr Śląski zaprasza w weekend na dwa pokazy spektaklu „Skazany na bluesa”. Historia Ryśka Riedla od lat chwyta za serce widzów i krytyków. Hity zespołu Dżem, śląska symbolika i magia spektaklu sprawiają, że długo o nim nie zapomnicie. Bilety na przedstawienie znajdziecie na stronie Teatru Śląskiego.

Chorzów

Być albo nie być w Chorzowie? Oczywiście, że być! W ten weekend na Dużej Scenie Teatru Rozrywki premierowe przedstawienie „Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej formie)”. Połączenie teatru elżbietańskiego i przewrotności losu? Brzmi bardzo ciekawie. Bilety na sobotę i niedzielę znajdziecie na stronie Teatru Rozrywki.

Bielsko – Biała

Jak niedziela to rosół, a jak Teatr Polski w Bielsku – Białej, to spektakl „Kogut w rosole”. Grupa mężczyzn wpada na pomysł rozkręcenia biznesu, który gwarantuje spory sukces. Będzie śmiesznie, ale miejscami poważnie. Bilety dostępne na stronie Teatru Polskiego.

Ruda Śląska

W Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w weekend coś dla najmłodszych, Maluchy w krainie dźwięku” – „Do Re Mi muzyczka brzmi” to cykl koncertów umuzykalniający dla niemowląt i dzieci do lat 6 z rodzinami. Wesołe piosenki, muzyka na żywo i wspólne śpiewanie na scenie. Bilety dostępne na stronie Centrum Kultury.

Tarnowskie Góry

Tarnogórskie Centrum Kultury przygotowało filmowy weekend. W sobotę zobaczycie dwa unikatowe filmy. „Banach. Między duchem, a materią” to historia wielkiego, choć trochę zapomnianego matematyka. Wstęp na seans wolny. „Komedianci debiutanci”, komedia z przesłaniem. Czy grupie więźniów uda się wystąpić na deskach teatru i zbudować więź z reżyserem? Bilety dostępne na stronie Centrum Kultury.

Kina studyjne

Duże emocje i tematy do rozważań. Kina studyjne w Katowicach, Żywcu i Raciborzu zapraszają na filmowy weekend. „Amonit”, „Palm Springs”, „Sound od metal” czy ostatni hit „Obiecująca. Młoda. Kobieta.” czekają na Was w kinach. Bilety znajdziecie na stronie Filmowa.net.

Natalia Wrocławska
Natalia Wrocławska

Redaktorka prowadząca Śląskiej Opinii. Prowadzi podcast Szum Sporego Miasta.