Chorzów z pomocą dla gastronomów

Urząd Miasta całkowicie zwolni właścicieli chorzowskich restauracji i pubów z opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na miejscu. Radni podczas sesji 28 stycznia zagłosowali za uchwałą zaproponowaną przez Prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotalę.

Wszyscy zdajemy sobię sprawę w jak trudnej sytuacji znajdują się właściciele lokali gastronomicznych. Chociaż Miasto również boleśnie odczuwa skutki pandemii, to jednak robimy wszystko, aby wspomóc gastronomów. W Chorzowie to w końcu uznani przedsiębiorcy, którzy tworzą ważne miejsca dla miasta i dają pracę kolejnym mieszkańcom – tłumaczy Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

W przypadku tej pomocy chodzi tu o tak zwaną „koncesję” na sprzedaż alkoholu w pubach i restauracjach. Aby skorzystać ze zwolnienia należy: 

  • do 31 stycznia opłacić jednorazowo całą, roczną opłatę (może być przelewem nawet w niedzielę wieczorem – liczy się data zlecenia przelewu, nie zaksięgowania)
  • zwrócić się do Wydziału Działalności Gospodarczej z wnioskiem o zwrot pełnej kwoty i potwierdzeniem wykonania przelewu (nr tel. 32 416 50 15 wew. 345 / dg@chorzow.eu)

Pieniądze mają zostać wypłacone do połowy marca. 
To już kolejna pomoc Urzędu Miasta dla chorzowskich przedsiębiorców. Miasto już podczas pierwszego „lockdownu” w 2020 roku proponowało ulgi w czynszach i odroczenia terminów płatności niektórych opłat i podatków. Oprócz tego przeprowadziło szeroką kampanię promocyjną „GastroChorzów” w internecie, prasie i radiu, zachęcającą do korzystania z ofert chorzowskich barów i restauracji. 

Urząd Miasta Chorzów

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.