Dowóz osób niepełnosprawnych na szczepienia

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach uruchomił specjalny numer telefonu, pod którym będzie można zasięgnąć informacji na temat transportu osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov_2. Numer 887 742 555 działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 -16.00. 

Transport ten przeznaczony będzie dla osób niepełnosprawnych tj. osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub posiadających odpowiednio I grupę inwalidztwa z w/w schorzeniami oraz dla innych osób powyżej 70 roku życia mających trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień. 

Szczepienia dla seniorów przeciwko COVID-19 ruszają 25 stycznia br. 

Osoby, które ukończyły 80 lat mogą się rejestrować się na nie od 15 stycznia br., a osoby, które ukończyły 70 lat – od 22 stycznia. 

Jak się zarejestrować? Procedura nie jest skomplikowana i można to zrobić na 3 sposoby: 

  • poprzez telefon na całodobową, bezpłatną infolinię 989, gdzie po podaniu numeru PESEL oraz numeru telefonu komórkowego można będzie umówić się na szczepienie w dogodnym miejscu i terminie (rejestracji telefonicznej nie trzeba dokonywać samodzielnie, może to zrobić również osoba z rodziny), 
  • poprzez e-Rejestrację na stronie pacjent.gov.pl, gdzie można wybrać jeden z pięciu proponowanych terminów w punkach szczepień znajdujących się w pobliżu lub w innym wybranym punkcie znajdującym się nawet w innym mieście (aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego). 

By zarejestrować się na szczepienie nie jest wymagane żadne dodatkowe skierowanie od lekarza – gdy rozpocznie się etap, w którym będziemy mogli się zaszczepić, wszystkim osobom posiadającym numer PESEL (z grupy osób uprawnionych do szczepień w ramach danego etapu) wystawione zostaną automatyczne e-skierowania, ważne 60 dni. Indywidualne skierowania lekarze będą wystawiać jedynie tym osobom, które nie posiadają numeru PESEL lub nie mogły poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego skierowania. 

Więcej informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19 znaleźć można na stronie gov.pl/szczepimysie lub w ramach dedykowanej infolinii pod numerem 989. 

Urząd Miasta Tychy 

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.