Śląsk pamięta! Akcja wspólnego oglądania spektaklu „Wujek 81. Czarna ballada” już 13 grudnia

Wciąż dla Was gramy! Cała teatralna machina rusza znów w grudniu, tylko widzowie w innych fotelach – we własnych domach. W najbliższych tygodniach  Teatr Śląski zagra dla widzów wirtualnie wiele razy (retransmisje oraz transmisje na żywo). Jedną z akcji jest wspólne oglądanie 13 grudnia spektaklu „Wujek 81. Czarna Ballada”.


Zachęcamy, by nasi bywalcy znaleźli w tę szczególną niedzielę czas, by przypomnieć sobie trudne i ważne wydarzenia z początku lat 80. W kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, 13 grudnia 1981 roku, wracamy wspólnie do opowieści ze Śląska i do pamięci o dziewięciu górnikach z Kopalni „Wujek”.


Przedstawienie jeszcze przed premierą budziło wiele emocji, a od dnia pierwszego pokazu cieszy się ogromnym uznaniem widzów. W muzyczny spektakl zaangażowany był od początku aranżer Hadrian Filip Tabęcki oraz Miuosh. Całość w reżyserii Roberta Talarczyka powstawała w ścisłej współpracy ze Ślaskim Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. W głównych rolach m.in. Dariusz Chojnacki, Grażyna Bułka, Wiesław Sławik oraz kwartet młodych aktorów wyłonionych w drodze castingu.
 Spektakl muzyczny, który zazwyczaj grany jest na naszej Dużej Scenie, udało się zrealizować także w formule Teatru Telewizji – i tę wersję polecamy do oglądania w niedzielę.

Link do bezpłatnego pokazu:
https://vod.tvp.pl/website/wujek-81-czarna-ballada,35198573
OGLĄDAMY CAŁY DZIEŃ!

Tego dnia, w niedzielę, do oglądania naszego przedstawienia namawia także zaprzyjaźniony Teatr im. Modrzejewskiej w Legnicy. W cyklu internetowym PRZYSTANEK PIEKARY w niedzielę o 19.00 zaplanowano wspólne oglądanie spektaklu, a następnie na kalane YouTube Modrzejewskiej będzie można wysłuchać rozmowy reżysera Roberta Talarczyka z dyrektorem tamtejszej sceny – Jackiem Głombem. Szczegóły wydarzenia w repertuarze.

Teatr Śląski

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.