Wisła gotowa na zawody Pucharu Świata

Wisła jest już gotowa na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich sezonu 2020/2021. Skoczkowie z czternastu krajów rywalizować będą nie tylko o prestiż, punkty do klasyfikacji generalnej i nagrody finansowe, ale także o przepiękne, drewniane statuetki, które miasto przygotowało dla najlepszych. 

Po raz kolejny powstały w pracowni Janosik Art., prowadzonej przez wiślańskiego rzeźbiarza Grzegorza Michałka. Symbolizują zimę, ale także poprzez góralskie, karpackie motywy podkreślają regionalizm i miejsce ich wytworzenia. 

Wiemy, że skoczkowie bardzo sobie cenią te puchary i stanowią one wyróżniający się element w kolekcji wśród innych trofeów. Na pewno stanowi to oryginalną pamiątkę z Wisły i będzie przypominało zawodnikom, którzy znajdą się na podium o naszych zawodach – podkreśla Tadeusz Papierzyński, kierownik Referatu Promocji wiślańskiego magistratu.

Zawody rozpoczynają się dziś kwalifikacjami o godzinie 18:00, w których wystartuje 64 skoczków. Jutro o godzinie 16:00 zawody drużynowe z udziałem dziewięciu zespołów, a w niedzielę, również o 16:00 konkurs indywidualny. Po raz pierwszy w historii zawody w Wiśle odbędą się bez udziału publiczności, natomiast rywalizację będzie można na żywo śledzić przed ekranami telewizorów.  

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.