Tyscy Społecznicy Roku 2020

W czwartek, 19 listopada br. w Hotelu Tychy odbyła się gala Tyski Społecznik Roku 2020. Podczas wydarzenia wyróżnione zostały instytucje oraz osoby, które w szczególny sposób wykazywały swoją prospołeczną postawę i działały na rzecz rozwoju miasta. 

Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach : instytucja oraz osoba. W pierwszej z nich nagroda główna została przyznana Hufcowi Ziemi Tyskiej im. Wojska Polskiego (m.in. za wsparcie mieszkańców w czasie pandemii czy produkcję maseczek), natomiast wyróżnienia otrzymała Fundacji Multiintegra (m.in. za działania na rzecz dzieci oraz rozwoju sportu i edukacji) oraz Zespół Szkół nr 6 w Tychach (m.in. za działalność na rzecz tyskich hospicjów, seniorów i przedszkoli). 

W kategorii osoba, kapituła postanowiła przyznać nagrodę główną Mikołajowi Figlarskiemu ( m.in. za jego działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta, w samorządach uczniowskich czy na rzecz tyskich uczniów) oraz wyróżnić: Michała Kasperczyka (m.in. za wsparcie instytucji pozarządowych oraz organizację wielu imprez sportowych), Małgorzatę Ryngiel (m.in. za wolontariat i pomoc osobom starszym oraz potrzebującym), B eatę Męcik (m.in. za organizację akcji i zbiórek charytatywnych na rzecz Tyskiego Hospicjum im. Św. Kaliksta) oraz 7-letniego Artura Podsiadłego (m.in. za propagowanie odpowiednich postaw w czasie pandemii oraz wspieranie akcji produkcji maseczek na rzecz Śląskiego Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo). 

W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 16 instytucji oraz 29 społeczników. 

Z każdym rokiem liczba osób, które działają na rzecz innych, rośnie. Widzimy to zwłaszcza teraz, w okresie pandemii gdy ta pomoc jest tak bardzo potrzebna. Dzięki temu miasto może się rozwijać, a my możemy być z niego dumni. Bo miasto to nie tylko budynki i instytucje, ale przede wszystkim mieszkańcy – powiedział podczas wręczenia wyróżnień Maciej Gramatyka – zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych. 

Tyski Społecznik Roku organizowany jest przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz Urząd Miasta Tychy, pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy Andrzeja Dziuby oraz TVP Katowice. 

Urząd Miasta Tychy 

Default image
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.