W Chorzowie powstaną ptasie familoki!

Komary powinny zacząć się obawiać! W Chorzowie powstanie co najmniej kilkadziesiąt budek dla jerzyków. Projekt „Ptasich Familoków” zdobył serca chorzowian i zdeklasował liczbą punktów pozostałe projekty startujące w Budżecie Obywatelskim 2020. Właśnie ogłoszono wyniki tegorocznej edycji

Jerzyki znane są z wielkiego apetytu na komary. To właśnie ta zaleta, ale też troska o środowisko, skłoniła pana Damiana Balcera do zgłoszenia projektu.

Komarów jest dużo, a ptaków w naszych miastach mało. Teraz jest okazja żeby to zmienić – zauważa wnioskodawca Damian Balcer – Jestem bardzo miło zaskoczony tak dużym zainteresowaniem. Pragnę podziękować wszystkim głosującym na „Ptasie Familoki” i wszystkim, którzy mnie wspierali.

Warto nadmienić, że program budowy domków dla jerzyków startował w kategorii projektów zielonych. Taka kategoria w budżecie obywatelskim Chorzowa pojawiła się po raz pierwszy! Jak co roku chorzowianie mogli głosować też na projekty inwestycyjne. Do realizacji w 2021 roku trafią między innymi: wyposażenie wybiegu dla psów, budowa placu zabaw, ścieżek w chorzowskiej części Żabich Dołów czy oświetlenie ścieżki Amelung – Skałka.

Chorzowski budżet obywatelski to również projekty społeczne. W projektach dużych zwyciężyła propozycja „Sportowy Chorzów” – cykl zajęć z piłki nożnej i brazylijskiego jiu-jitsu prowadzony w dzielnicach oraz „Śladem dwóch hut – hutniczy szlak spacerowy”.

Obecność hutniczego dziedzictwa niematerialnego w przestrzeni miejskiej jest nadzieją na udany transfer wiedzy i pamięci. Nie możemy się już doczekać emocjonalnego spaceru śladami pracowników hut Kościuszko i Batory – skomentowali pracownicy Muzeum Hutnictwa w odniesieniu do zwycięstwa projektu autorstwa Ryszarda Jańczaka.

Osobno klasyfikowano mniejsze projekty społeczne. Tutaj zrealizowane zostaną chociażby: kino plenerowe, ogród społeczny, festyny czy programy aktywizacyjne dla najmłodszych.

Pełna lista zwycięskich projektów znajduje się tutaj: https://bo.chorzow.eu/

Urząd Miasta w Chorzowie

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.