Czytaj bestsellery!

Akcja Czytaj PL polega na uzyskaniu dostępu do bezpłatnej wypożyczani e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy zainstalować na swoim smartfonie lub tablecie z systemem android lub iOS aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z plakatów, które znajdą się w przestrzeni publicznej miasta.

Jak znaleźć kod QR? Należy rozejrzeć się dookoła siebie. W Bielsku-Białej plakaty można zobaczyć na przystankach autobusowych, w samych autobusach komunikacji miejskiej, w witrynach bibliotek, instytucji kultury, także w internecie.

W listopadzie można wypożyczyć 12 bestsellerów w formie e-booków, a dodatkowo 10 z nich – w wersji audiobooków. W wyselekcjonowanej dwunastce znajdziemy m.in. Zimowlę Dominiki Słowik, która ukazała się w 2019 roku i została wyróżniona tegorocznym Paszportem Polityki oraz nagrodą Kraków Miasto Literatury UNESCO, a także zbiór reportaży Nie ma Mariusza Szczygła, za który autor dostał w 2019 roku Nagrodę Nike. Fanów kryminałów i thrillerów do lektury skuszą Czarne morze Karoliny Macios, również opublikowane pod patronatem KMLU, a także Zadra Roberta Małeckiego, Topiel Jakuba Ćwieka i Głosy z zaświatów Remigiusza Moza. Są też książki Wojtka Drewniaka, Pauliny Hendel, Mikołaja Łozińskiego, Andri Snær Magnason, Jakuba Małeckiego i Stefanie Stahl.

Akcja Czytaj PL promuje najlepszą literaturę piękną, kryminały, reportaże, książki historyczne, powieści młodzieżowe i poradniki – tytuły cenionych autorów, wśród których nie brak laureatów najbardziej prestiżowych nagród. Prowadzona jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe przy ścisłej współpracy z Instytutem Książki. Trwa już kilka lat. W ubiegłym roku odbyła się w 21 miastach w całym kraju i w 1305 szkołach podstawowych. Koordynatorem Akcji Czytaj PL w Bielsku-Białej jest Książnica Beskidzka

Organizatorzy Czytaj PL: Miasto Kraków, KBF – instytucja kultury Miasta Krakowa, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Woblink; Partner strategiczny: Instytut Książki; Wydawcy: Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo SQN, Dowody na Istnienie, Wielka Litera, Czwarta Strona, Filia, Wydawnictwo Otwarte, We Need YA, Wydawnictwo Literackie, Karakter, Wydawnictwo Marginesy.

Więcej o akcji: http://akcja.czytajpl.pl/

Urząd Miasta Bielsko-Biała

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.