Bytomskie Centrum Kultury zaprasza w październiku

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza w październiku na szereg wydarzeń:

07.10.2020 (środa), godz. 17:30, BECEK, sala Antresola 
Lekcja pokazowa z robotyki
Drodzy Rodzice, zapraszamy do Bytomskiego Centrum Kultury na warsztaty Robotyki. Zajęcia prowadzi instruktor ze ZbudujRobota.pl. Na lekcję pokazową obowiązują zapisy pod numerem 505-116-817. Zajęcia Robotyki maja na celu naukę nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć z informatyki i robotyki. To niezwykłe warsztaty łączce naukę robotyki i programowania ze świetną zabawą. Chcielibyśmy przekazać naszym uczestnikom pasję jaką jest budowanie robotów przy wykorzystaniu klocków LEGO. Celem warsztatów jest pokazanie, że robotyka i programowanie to wspaniała zabawa, interesujące hobby, a w przyszłości zawód z perspektywami. Magia robotyki i informatyki ma to do siebie, że przy pomocy intuicyjnego programowania dziecko jest w stanie sterować robotem oraz wykonywać polecenia przy pomocy schematów blokowych. 

08.10.2020 (czwartek), godz. 16.00, wyjście spod BECEKU
Spacer śladami bytomskiej historii
Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich, którzy lubią spacery i historię. 8 października (czwartek) o godz.16.00, zapraszamy na spacer historyczny bytomskim szlakiem kobiet okresu powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku. Oprowadzanie z dr. Joanną Lusek – historykiem, muzealnikiem, pedagogiem, kierownikiem Działu Historii Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu, członkiem Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej. Przygodę z historią rozpoczniemy spod budynku Bytomskiego Centrum Kultury. 
Zapisy i szczegóły: Katarzyna Lazar, e-mail: k.lazar@becek.pl. tel:32 389 31 09, w. 115. 
Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria1920”.

09.10.2020 (piątek), godz. 17:15 i 20:45,  BECEK, sala ToTu
Kabaret Młodych Panów  – To jest chore
Najnowsza propozycja Kabaretu Młodych Panów, jak każdy ich program, dotyka kwestii społecznych, tego z czym spotykamy się na co dzień. „To jest chore” mieści się w ramach wszystkiego, co może zaistnieć w szeroko rozumianych relacjach międzyludzkich, a co odbiega od normy. Idąc dalej, jest o tym, co nienormalne, bezsensowne i absurdalne w naszej codzienności. Jak mawiał Zygmunt Freud „nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani” i ten program w pełni to potwierdza. Zabawne skecze i zaskakujące puenty, których tutaj nie brakuje, świetne scenki łączące, jak i ironiczne, mądre piosenki sprawiają, że dwie godziny mijają nam bardzo szybko i czujemy zdrowy niedosyt. Wszystko wykonane na najwyższym poziomie estradowym i z pełnym zaangażowaniem. Panowie zgrabnie łączą obiektywizm z umiarkowanym realizmem nie koncentrując się wyłącznie na zaletach, ani na wadach świata i ludzi. Ukazują świat we właściwych proporcjach i pochopnie nie uogólniają. Bilety w cenie 60zł -80 zł/osoby. Kup bilet: https://bilety.becek.pl/

10.10.2020 (sobota), godz. 14:00, BECEK, sala Ambasada 
BECEKOWY Pokój Gier
Z okazji Dnia Gier Planszowych zapraszamy miłośników planszówek na Becekowy Pokój Gier.
Bilety w cenie 5 zł/osoby. Kup bilet: https://becek.pl/program/system_biletowy/2043

10.10.2020 (sobota), godz. 16.00 i 19.00, BECEK, sala ToTu
Kasia Kowalska akustycznie
Kasia Kowalska – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek na polskiej scenie muzycznej. W swoim dorobku ma wiele prestiżowych nagród w tym: Fryderyki, Superjedynki, MTV European Music Awards, oraz ponad milion sprzedanych płyt. Zapraszamy na koncert w ramach trasy „Kasia Kowalska 25”. Czeka nas magiczne widowisko przepełnione emocjami, niezwykłą energią wokalistki i mnóstwem przebojów, które wylansowała na przestrzeni 25 lat swojej artystycznej kariery.
Bilety w cenie 89 zł/osoby. Kup bilet: https://bilety.becek.pl/ . 
Bilety zakupione przed pandemią zachowują ważność –ważna informacja dotycząca biletów https://becek.pl/program/date,2020-10-10/page,1/event,1279,nowy_termin__kasia_kowalska_akustycznie

11.10.2020 (niedziela), godz. 16.00, Park im. F. Kachla, Bytom

Uderzenie znad Wieprza” – rekonstrukcja historyczna i piknik
Zapraszamy na piknik historyczny i rekonstrukcję w ramach projektu  #1920 Bytom Śląsk Polska, który ma na celu upamiętnienie ważnych procesów związanych z umocnieniem odzyskanej niepodległości – Bitwy Warszawskiej i II Powstania Śląskiego, których setną rocznicę obchodzimy w roku 2020.
16:00 – rozpoczęcie imprezy, powitanie gości; ogłoszenie wyników konkursów „Bardzo modne szaty” oraz „Co by było gdyby?”, wystawa „Śląski plac wczoraj i dziś”, udział w grach historycznych;
16:30 – krótki rys historyczny wydarzeń, które doprowadziły do walki o niepodległość;
16:40 – pokaz uzbrojenia stron konfliktu  (prezentacja obydwa się po dwóch stronach stawu południowego);
16:50 – pokaz grupy tanecznej i prezentacja epokowych strojów i kontrastu w ubiorze amerykańskim oraz europejskim;
17:20 – inscenizacja wydarzeń• Spotkanie dwóch zwiadów – pojedynek konny• Zajęcie przez bolszewików terenów polskich• Atak na polski szpital polowy• Rozbrojenie wojska• Ukazanie brutalności bolszewików wobec ich jeńców• Niespodziewany kontratak Polaków• Rozgorzenie bitwy z użyciem artylerii• Odbicie szpitala• Uwolnienie jeńców oraz rozbrojenie bolszewików

18:00 – zakończenie imprezy.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria1920”.
Organizator: BECEK – Bytomskie Centrum Kultury; Współorganizacja: Leo Corde, Hufiec ZHP; Partner: Muzeum Powstań Śląskich; Sponsor: Namtara.

17.10.2020 (sobota), godz. 11:00, BECEK, sala Akwarium
Klub Zielonej Żyrafy – Robocik Recykluszek
Robocik Recykluszek – opowiastka o śmieciach i ich marzeniach, które mogą spełniać dzieci, jeśli tylko zaczną segregować odpady, wraz z dziećmi pobawimy się w zbieranie rekwizytów śmieci. Po wrzuceniu ich do kosza czarnego na zmieszane odpady, te nagle ożywają 
(w postaci kukiełek) i skarżą się dzieciom, jak im źle i ciasno w koszu i nie mogą spełniać swoich marzeń, by móc być zabawkami. Robocik Recykluszek pocieszy śmieci, poopowiada

o recyklinku i wraz z dziećmi pomoże zbudować nową przyszłość dla odpadów. Każde dziecko będzie mogło na warsztatach wykonać z materiałów z odzysku swojego własnego pomocnika segregacji Robocika Recykluszka.
Czas trwania 120 minut. Prowadzenie: Agata Maciejaszek – Odpady Spod Lady. Cena biletu 20 zł/osoby. Kup bilet : https://becek.pl/program/system_biletowy/2231 

21.10.2020 (środa), godz. 18:00, BECEK, sala ToTU
Bytom w fotografiach Zofii Rydet – film, pokaz zdjęć, spotkanie autorskie
Bytomskie Centrum Kultury wspólnie ze Stowarzyszeniem Liga Kobiet Nieobojętnych oraz Fundacją im. Zofii Rydet zapraszają na wydarzenie „Bytom w fotografiach Zofii Rydet”.
W programie:
– pokaz filmu: „Nieskończoność dalekich dróg. Podsłuchana i podpatrzona Zofia Rydet” (reż. A. Różycki), czas trwania 27 minut;
– slajdshow: Bytom na zdjęciach wykonanych przez Zofię Rydet w latach 50.tych XX wieku. Prowadzenie Jakub Dziewit.
– spotkanie autorskie wokół książki „Ocalać. Zofia Rydet a fotografia wernakularna”. Autorzy: Jakub Dziewit, Adam Pisarek. Prowadzenie spotkania dr Małgorzata Kamińska.

Zofia Rydet – jedna z najwybitniejszych postaci fotografii polskiej, autorka m.in. cyklu „Zapis fotograficzny”, „Mały człowiek”, „Czas przemijania”. Fotografka w latach 1945-1960 mieszkała w Bytomiu  prowadząc sklepy  z asortymentem papierniczo-zabawkarskim oraz fotografowała Bytom. Prace Rydet  znajdują się w najważniejszych zbiorach polskich, w tym: w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, w Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum Fotografii w Krakowie, a także w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Centre Georges Pompidou w Paryżu, Museum of Modern Art w Kioto i w National Museum of Photography, Film and Television w Bradford. Główna część dorobku artystycznego Zofii Rydet aktualnie znajduje się w depozycie Fundacji im. Zofii Rydet, której celem jest promocja i odczytywanie na nowo jej twórczość.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Ze względu na COVID prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc. Zapisy prowadzi rzecznik prasowy – telefon: 32/ 389 31 09 w.116; email: m.kaminska@becek.pl.
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „HER I HIS-STORY. Cykl spotkań historyczno-kulturalnych”, współfinansowanego ze środków Gminy Bytom. Organizatorem jest: Stowarzyszenie Liga Kobiet Nieobojętnych, współorganizator: Bytomskie Centrum Kultury, partner: Fundacja im. Zofii Rydet.

24.10.2020 (sobota), godz. 17.00BECEK, sala ToTu
Klimakterium…i już – coś między kabaretem, musicalem a farsą
Bohaterkami musicalu są cztery kobiety w wieku „menopauzalnym”. Wszystkie mają problemy, z którymi muszą się uporać. Pragniemy pokazać, że klimakterium jest wpisane w życie kobiety – mają je bohaterki występujące na scenie, ale także kobiety siedzące na widowni – miały, mają albo będą je miały. Jest to czas dla kobiety trudny, co wcale nie znaczy, ze beznadziejny. Ważna jest świadomość wspólnoty pewnych doświadczeń – kobiety siedzące na widowni dowiadują się, że ich dolegliwości nie są czymś wyjątkowym.
W spektaklu występują zamiennie następujące aktorki:
PAMELA: Elżbieta Jodłowska, Małgorzata Duda, Elżbieta Okupska
MALINA: Elżbieta Jarosik, Ewa Śnieżanka, Jolanta Chełmicka
KRYCHA: Ewa Złotowska, Małgorzata Gadecka, Ewa Cichocka, Małgorzata Duda
ZOSIA: Grażyna Zielińska, Ludmiła Warzecha, Małgorzata Gadecka
Bilety w cenie 85 zł-90 zł/osoby. Kup bilet: https://becek.pl/program/system_biletowy/2154

25.10.2020, godz. 19:00, BECEK, sala ToTu 
20 zeta dla kabareta – kabaret Weźrzesz
Kabaret Weźrzesz to jedna z najprężniej rozwijających się grup kabaretowych młodego pokolenia. Nagrodzeni na najbardziej priorytetowych festiwalach i przeglądach kabaretowych takich jak: Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry (Nagroda Publiczności), Rybnicka Jesień Kabaretowa( zwycięstwo w Małym Ryjku), Zostań Gwiazdą Kabaretu (Grand Prix i Nagroda Publiczności), Przewałka (Grand Prix), Finaliści Paki oraz zdobywcy wielu innych nagród. Grupa prezentuje skecze bardzo różnorodne – od relacji damsko-męskich przez policjantów, złodziei, dziwnych biur, instytucji aż do kompletnie odchylonego od normy Człowieka Pampersa. Całość owiana inteligentnym żartem z mocnymi pointami. Kabaret Weźrzesz tworzą: Jarosław Pająk – lider, założyciel, autor, aktor i wiele innych kończących się na er, or i el itp. Wie wszystko, ale jak chcesz się czegośdowiedzieć, to najlepiej zapytaj Kasie. Katarzyna Pająk – w odróżnieniu od Jarka jest kobietą. Aktorka, nadworny grafik kabaretu, lubi dzieci i dziczyznę. W kabarecie zazwyczaj gra role kobiece. Mówi, że umie śpiewać. 
W trudnych chwilach mówi „Wszystko będzie dobrze” po czym mdleje. 
Czas trwania: około 110 minut. Bilety zakupione przed pandemią zachowują ważność.
Bilety w cenie 20 zł/osoby. Kup bilet: https://becek.pl/program/system_biletowy/1512

26.10.2020 (poniedziałek), godz. 17:00
NutkoSfera i DrobNutki – CeZik dzieciom akustycznie 
„Joł, joł Jowisz!” – tymi słowami wita się z Wami jedna z planet naszego Układu Słonecznego… Aby poznać lepiej duże i „Małe ciała niebieskie” oraz dowiedzieć się, czemu samolot lata, statek pływa, a głowa myśli, spotkaj się z nami podczas wyjątkowego koncertu. Zabierz ze sobą uśmiech i dołącz do wspólnej zabawy!Nutkosfera i DrobNutki to projekty pod kierownictwem CeZika. Za tym pseudonimem kryje się Cezary Nowak. Artysta urodził się w Gliwicach w 1985 roku. Obok wielu innych projektów tworzy kanał internetowy dla dzieci NutkoSfera, gdzie najpopularniejszy jego klip „W układzie słonecznym” ma ponad 40 milionów wyświetleń. NutkoSfera i DrobNutki to piosenki dla najmłodszych, które mają za zadanie bawić i uczyć. Celem CeZika jest wyrabianie w dzieciach wrażliwości muzycznej, dlatego unika aranżacji biesiadnych czy dyskotekowych. Stara się, aby melodie wpadały w ucho, były proste, ale nie obciachowe. Dba o gust muzyczny dzieci od najmłodszych lat. Jego piosenki zachęcają najmłodszych do wspólnej zabawy, jednocześnie przekazując konkretną wiedzę oraz rozmaite ciekawostki. Kanał NutkoSfera ma już ponad 115 milionów wyświetleń i nadal pędzi niczym „Pociąg Elektryczny”.
Bilety na wydarzenie są wyprzedane. 

31.10.2020 (sobota), godz. 21.00, BECEK, sala ToTu
HALLOWEEN 2020
Zapraszamy na BCKino HALLOWEEN 2020
W programie strasszzzznie niespodziewane atrakcje, konkurs na najlepsze przebranie oraz filmy:
„Furie” – horror, Australia, 2019, reż. Tony D’Aquino, obsada: Airlie Dodds, Taylor Ferguson; czas trwania: 82 min. (WistechMedia). Pewnego dnia Kayla zostaje porwana i wbrew swojej woli musi wziąć udział w krwawej grze, w której zamaskowani mężczyźni polują na młode kobiety. Czy uda się jej uniknąć śmierci?
„The Assent” – horror, USA, 2019, reż. Pearry Reginald Teo, obsada: Robert Kazinsky, Peter Jason, Florence Faivre; czas trwania: 93 min. (WistechMedia). Joel, samotny ojciec, zaczyna podejrzewać że jego syn został opętany przez nadprzyrodzone siły.
Bilety w cenie 30 zł/osoby. Kup bilet: https://becek.pl/program/system_biletowy/2232

31.10.2020 (sobota), godz. 14.00, sala Ambasada 
Becekowy Pokój Gier

W każdą ostatnią sobotę miesiąca spotykamy się aby pograć w planszówki w Becekowym Pokoju Gier. Wielbiciele spędzania wspólnego czasu niekoniecznie przed telewizorem oraz komputerem to propozycja idealna dla Was. Przybywajcie!
Bilety w cenie: 5 zł/osoby.

Bytomskie Centrum Kultury to również kino studyjne. W BCKino gramy:
Sala Gloria
02-04.10.2020 – „JAK NAJDALEJ STĄD”
09-11.10.2020 – „SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY”
16-22.10.2020 – „WOJTYŁA. ŚLEDZTWO”
23-29.10.2020 – „GNIAZDO”
30.10 – 05.11.2020 – „KWIAT SZCZĘŚCIA”

Sala Ki-Nowa
02-08.10.2020 – „NIEDOSYT”
09-15.10.2020 – „RONNIE WOOD: KTOŚ NA GÓRZE MNIE LUBI”
16-22.10.2020 – „SEKRET BOGINI FORTUNY”  
23-29.10.2020 – „ZA WCZEŚNIE”
30.10 – 05.11.2020 – „MY DWIE”

Wstęp wyłącznie w maseczkach. Z uwagi na trwający COVID-19, zachęcamy do zakupu biletów online na https://bilety.becek.pl/.
W miarę rozwoju sytuacji epidemiologicznej, Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu wydarzenia lub odwołania.

Zapraszamy na www.becek.pl

Bytomskie Centrum Kultury

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.