Nowe atrakcje podczas wakacyjnych weekendów w Fabryce Pełnej Życia

Fabryka. Pełna Życia w Dąbrowie Górniczej zaprasza w każdy weekend wakacji na koncerty, spektakle, kabarety, pokazy filmowe i zajęcia rekreacyjne.

Wstęp na imprezy jest wolny!!!

Fabryka Pełna Wydarzeń ruszyła 3 lipca. Przed nami weekend #5, 31 lipca -2 sierpnia.

Ofertę Fabryki wzbogaciliśmy o dwie nowe propozycje.

W każdą sobotę sierpnia o godz. 10.00 zapraszamy na bezpłatne spotkanie z muzyką na trawie dla dzieci pod hasłem: Fa la la la na trawce muzyka gra.

Zapraszamy do spędzenia miłych chwil z muzyką na żywo przygotowaną specjalnie z myślą o najmłodszych. Będzie można nie tylko usłyszeć, ale również spróbować zagrać na instrumentach pod pilnym okiem muzyków. Zapraszamy całe rodziny z maluchami od niemowlaka do przedszkolaka. Temat naszego muzycznego spotkania 1 sierpnia to Pirackie potyczki, które potrwają około godziny. A z chętnymi spotykać się będzie Violin-Di czyli zespół muzycznych zapaleńców tworzących projekty artystyczne, koncerty dla dzieci i warsztaty instrumentalne.

W każdą niedzielę sierpnia o godz.11.30 zapraszamy na bezpłatne zajęcia nordic walking. Naszą instruktorką jest Elżbieta Gębska. Certyfikowany instruktor oraz licencjonowany sędzia Polskiego Zrzeszenia Sędziów Nordic Walking. To będą zajęcie dla każdego, niezależnie od tego, czy ktoś już chodzi z kijakmi czy dopiero chce spróbować. Z nami warto! Nasza instruktorka przybliży korzyści zdrowotne tej aktywności, pomoże dobrać odpowiedni sprzęt i zapozna z prawidłową techniką marszu. Każde zajęcia będą rozpoczynać się rozgrzewką, kończyć rozciąganiem. Będą również małe, dodatkowe atrakcje ruchowe w trakcie zajęć. Zabierzcie znajomych, własne kijki i dobry humor!!!

Zawsze w piątki w ramach muzycznej sceny fabryki prezentują się ciekawi wykonawcy z polskiej scenie muzycznej.

W piątek, 31 lipca wystąpią Novika & Mr Lex. Członkowie kolektywu Beats Friendly, aktywni na scenie klubowej od lat, otwarci na różne brzmienia w swoich występach, zawsze skuteczni w przyciąganiu ludzi na parkiet. Grali na najważniejszych festiwalach w kraju (Open’er, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Freeform), regularnie odwiedzają najciekawsze kluby w Polsce. Startujemy o 20.00.

Przypominamy ponadto, że:

– soboty to czas na pokazy letniego kina plenerowego organizowanego przez Pałac Kultury Zagłębia. W sobotę, 1 sierpnia o godz. 21.00 do zobaczenia będzie film „Kręcisz mnie” w reż. Francka Dubosca,

– niedziele poświęcamy na rekreację i wieczór komedii improwizowanej. Zawsze o godz. 10.00 prowadzimy zajęcia pod hasłem joga na trawie, a wieczorem o godz. 20.00 prezentujemy różne komediowe zjawiska parateatralne tj. teatr improwizowany, stand-up, kabaret i inne formy pokrewne. Kuratorem sceny jest Śląskie Centrum Improwizacji Impro Silesia. W niedzielę, 2 sierpnia o godz. 20.00 zobaczymy stand-up w wykonaniu Bartosza Zalewskiego.

Harmonogram – Fabryka Pełna Wydarzeń, weekend #5:

– w piątek, 31 lipca:

od 15.00 Strefa Smaku,

o 20.00 na scenie wystąpi Novika & Mr Lex;

– w sobotę, 1 sierpnia:

od 10.00 Strefa Smaku,

o 10.00 muzyka i zabawy dla dzieci

o 21.00 w kinie plenerowym do zobaczenia „Kręcisz mnie” w reż. Francka Dubosca;

– w niedzielę, 2 sierpnia:

od 10.00 Strefa Smaku,

o 10.00 zajęcia rekreacyjne z Chatą Jogi,

o 11.30 nordic walking dla każdego,

o 20.00 stand up: Bartosz Zalewski.

Przypominamy!!!

Przez cały lipiec i sierpień, od piątku do niedzieli w Fabryce Pełnej Życia czeka na chętnych mnóstwo atrakcji kulturalnych, kulinarnych i muzycznych. Na letniej scenie Fabryki pojawią się młode zespoły, grupy teatralne, stand-uperzy czy performerzy.

Ponadto:

– od poniedziałku do czwartku od 15.00 otwieramy Strefę Smaku,

– we wtorki od godz. 19.00 do godz. 20.00 polecamy sztuki teatralne Miejskiego Ośrodka Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej,

– w środy od godz.17.00 do godz. 19.00 – Zieloną pracownię artystyczną z Dopamina Lab,

– w czwartki od godz. 11.00 do godz. 20.00 – Klub Gier Historycznych z Muzeum „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej.

————————————————-

Ważne informacje organizacyjne!

Bezpłatne wejściówki na każdy seans Letniego kina plenerowego będą dostępne online na bilety.palac.art.pl od środy poprzedzającej dany seans. W razie niepogody seans będzie przeniesiony do Kino KADR.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną uczestnicy wydarzeń są zobowiązani do zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego.

Koncerty, spektakle teatralne i inne wydarzenia odbywać się będą w strefie wydzielonej. Widzowie proszeni są o wcześniejsze przybycie przed planowanym wydarzeniem. Miejsca siedzące przygotowane będą z zachowaniem dystansu społecznego.

Fabryka Pełna Życia

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa
Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.

-