460 rowerów znów na ulicach Chorzowa… and it’s beautiful

W sobotę 9 maja rusza kolejny sezon chorzowskich rowerów miejskich „KajTeroz”. W 46 stacjach ulokowanych w każdej części miasta wypożyczyć będzie można 460 rowerów. 

– Podobnie jak inne miasta zdecydowaliśmy się otworzyć sezon rowerowy mimo pandemii, bo rower może być skutecznym i bezpiecznym środkiem transportu. Dzięki niemu ograniczamy kontakt, który występuje podczas jazdy tramwajami bądź autobusami z innymi pasażerami – tłumaczy Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa i dodaje – Firma Nextbike zobowiązała się dezynfekować rowery co najmniej 2 razy dziennie, ale pamiętajmy też o własnych rękawiczkach.

W trakcie wizyt na stacjach, podczas relokacji i serwisowania rowerów, Nextbike będzie dezynfekował rączki, manetki, linki z kodem szyfrowym oraz siodełka. Dezynfekowane będą także komputery terminali jako elementy, które mogą być dotykane przez część użytkowników. 

Urząd Miasta apeluje jednak o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Podczas jazdy rowerem należy zakrywać usta i nos, dobrze jest też korzystać z własnych rękawiczek. Warto mieć również pod ręką płyn, dzięki któremu będzie można dodatkowo zdezynfekować kierownicę. 

Sezon „KajTeroz” planowo ma trwać do końca listopada. Tegoroczną edycję promuje grafika z napisem, że w Chorzowie rowerzyści „cisną na KajTeroz”. Nawiązuje ona do podbijającego ostatnio sieć hasła „In Poland we don’t say… and it’s beautiful”.

Informacja prasowa Urzędu Miasta Chorzów

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.