Posłowie ze Śląska pytają Premiera o sytuację w górnictwie

Województwo śląskie jest od kilku dni liderem pod względem liczby zarażonych koronawirusem w Polsce. Kolejne ogniska wirusa pojawiły się na kopalniach – jak informuje rzecznik ministerstwa zdrowia na Śląsku jest już ponad 400 zakażonych górników. W sumie w województwie śląskim zakażonych jest już ponad 2935 osób.

– Po rozmowie z ministrem zdrowia, Główny Inspektor Sanitarny udaje się na Śląsk w celu koordynowania działania stacji sanitarno-epidemiologicznych w województwa śląskim i lepszej koordynacji działań służb, wysyłania na kwarantannę, wysyłania do izolatoriów i bieżącego monitorowania tych przypadków – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Na konferencji prasowej w Sejmie, posłowie z naszego regionu: Krzysztof Gadowski, Michał Gramatyka i Wojciech Saługa zapytali Premiera o perspektywy śląskiego górnictwa i odpowiedzialność za to co dzieje się na kopalniach.

🎥 Rząd PiS lekceważy górników❗️Konferencja prasowa Krzysztof Gadowski, Michał Gramatyka – Poseł RP i Wojciech Saługa Poseł na Sejm

Opublikowany przez Platforma News Środa, 6 maja 2020
Obrazek domyślny
Sebastian Pypłacz

Redaktor naczelny Śląskiej Opinii. Wiceprezes stowarzyszenia BoMiasto. Członek zarządu Związku Górnośląskiego.