Drugi wymazobus wyruszył w trasę po Rudzie Śląskiej

Ekipa drugiego rudzkiego wymazobusa jest już gotowa do pracy! Od dziś kolejny zespół wyjazdowy w warunkach domowych będzie pobierał próbki od rudzian z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

– Decyzję o uruchomieniu drugiego wymazobusa podjęliśmy po rozmowach i analizach dokonanych z naszym sanepidem. Karetka została udostępniona przez prywatnego przedsiębiorcę za „symboliczną złotówkę”, natomiast miasto będzie ponosić koszty paliwa, serwisu, dezynfekcji i wynagrodzenia obsługi. Z kolei od wojewody otrzymaliśmy sprzęt ochrony osobistej. Z tego miejsca dziękuję wszystkim za nieocenioną pomoc i wsparcie – mówi prezydent Grażyna Dziedzic.

Przypomnijmy, że to już kolejna inicjatywa tego typu realizowana w Rudzie Śląskiej. Wcześniej miasto zapewniło obsługę pielęgniarek dla mobilnej grupy wymazowej utworzonej przez rudzki sanepid, która początkowo obsługiwała Rudę Śląską, Chorzów oraz Bytom, a obecnie pobiera wymazy tylko od rudzian. Była to jedna z pierwszych inicjatyw tego typu w naszym województwie.

Wg najnowszych danych w Rudzie Śląskiej odnotowano 52 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem, 3 zgony osób zakażonych koronawirusem oraz 7 ozdrowieńców.

Informacja prasowa Urzędu Miasta Ruda Śląska

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.