Idź na spacer i posprzątaj las

Czy słyszeliście kiedyś o ploggingu? Brzmi trochę jak jogging i właściwie nim jest, ponieważ plogging to bieganie połączone ze zbieraniem śmieci. Jest to rozwiązanie idealne dla osób aktywnych, chcących zadbać o swoją najbliższą okolicę. Wywodzące się ze Szwecji zjawisko, w krótkim czasie zdobyło ogromną popularność na świecie.  

Teraz, kiedy ponownie możemy korzystać z przywileju wstępu do lasów i parków plogging lub po prostu spacer z workiem na śmieci, to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Oprócz epidemii naszym problemem jest również susza panująca w lasach. Niedawno informowaliśmy o pożarze lasu w Teodorowie. Zbierając zalegające przy leśnych ścieżkach szklane butelki, możemy pomóc w uniknięciu takich zdarzeń. 

Moja przygoda z ploggingiem rozpoczęła się niedawno, ale mam już niemałe osiągnięcia. Codziennie wracam z lasu z dwoma workami pełnymi śmieci. Przy leśnych ścieżkach znajduję niespodziewane przedmioty i zastanawiam się, kto fatygował się specjalnie do lasu, żeby wyrzucić opakowania po jedzeniu na wynos… 

Spacer połączony ze zbieraniem śmieci to nie tylko dobry uczynek dla naszej planety i najbliższej okolicy, ale także bardzo przyjemna aktywność fizyczna. Plogging daje niesamowitą satysfakcję i jest bardzo wciągającym zajęciem, do którego wykonywania zachęcam! 

Natalia Wrocławska
Natalia Wrocławska

Redaktorka prowadząca Śląskiej Opinii. Prowadzi podcast Szum Sporego Miasta.