Zamiast wielkanocnego zajączka – świnka z prezentami w Domu Dziecka w Rybniku

150 lodów na patyku, 100 słodkich muffinek i 50 kremowych deserów przywieźli do Domu Dziecka w Rybniku pracownicy Amerykańskiego Parku Rozrywki Twinpigs i Restauracji Texas. Do słodkich upominków dodali soki, napoje, parkowe gadżety i bilet wstępu do Twinpigs dla wszystkich podopiecznych ośrodka i ich opiekunów.

– Nowe obostrzenia związane z epidemią to olbrzymie wyzwanie dla placówek takich jak Dom Dziecka w Rybniku. Wychowawcy z dnia na dzień stali się nauczycielami dla ponad 40 dzieci w różnym wieku! A do tego obowiązuje jeszcze zakaz wychodzenia z ośrodka bez osoby dorosłej – wylicza Arkadiusz Tomaszewski, prezes spółki zarządzającej Twinpigs i Restauracją Texas. – Dlatego wpadliśmy na pomysł, aby przygotować dla dzieci i opiekunów słodką niespodziankę. Mamy nadzieję, że świąteczny upominek sprawi, że chociaż na chwilę zapomną o trudach obecnej sytuacji – dodaje prezes Tomaszewski.

10 kwietnia odbyło się przekazanie paczek przez pracowników Twinpigs i Restauracji Texas. Zaproszenie do Twinpigs wręczyła parkowa maskotka. Ze względów bezpieczeństwa świnka nie spotkała się z dziećmi, ale obiecała wspólną zabawę, kiedy miasteczko ponownie zostanie otwarte. Rozpoczęcie sezonu planowane jest na przełom maja i czerwca.

Informacja prasowa Nowe Miasto Żory

Obrazek domyślny
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.