Ze Śląska o Śląsku, Polsce i Europie
Bytom: PEC zaczęło grzać, 258 nowych lokali w sieci
To rekord! Za sprawą wyjątkowo ciepłego września i października, mieszkańcy dopiero teraz złożyli wnioski o uruchomienie ogrzewania. To pierwsza taka sytuacja w historii Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bytomiu. Jak co roku, PEC wykorzystało przerwę letnią, by rozbudować sieć ciepłowniczą. W ramach kończących się prac, w Bytomiu i Radzionkowie do sieci zostało przyłączonych w sumie 258 nowych lokali mieszkalnych. Łączny koszt inwestycji przekracza 7 mln zł.
Uruchomienie ogrzewania w nowo przyłączonych lokalach będzie możliwe lada dzień, za to w wielu mieszkaniach należących do sieci już grzeją. Aby uruchomić ogrzewanie sieciowe wystarczy zgłosić potrzebę ogrzania budynku zarządcy, administratorowi czy spółdzielni mieszkaniowej. Następnie ta informacja jest przekazywana do PEC-u.
Grzanie na zawołanie
– Pracuję w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej już 23 lata i muszę przyznać, że jeszcze nigdy tak późno nie uruchomiliśmy sezonu grzewczego. Gdy tylko zarządcy budynków poinformowali nas o chęci włączenia ogrzewania, byliśmy gotowi do działania – mówi Sławomir Kamiński, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki w Bytomiu.
Tym sposobem w wielu mieszkaniach w Bytomiu oraz Radzionkowie kaloryfery są już gorące.
Ciepło, cieplej, gorąco
PEC Bytom przyłączył do swojej sieci już 37,5 tys. mieszkań na terenie Bytomia oraz 2,3 tys. mieszkań na terenie Radzionkowa. W ramach prac prowadzonych w 2023 roku, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podłączyło do swojego systemu łącznie 19 nowych obiektów, z czego 18 na terenie Bytomia i jeden w Radzionkowie.
W sumie to aż 258 lokali. W Bytomiu dobiegają końca prace polegające na przyłączeniu budynków przy ul.: Chorzowskiej 14, Józefczaka 2, Karola Miarki 19, Kwietniewskiego 3,5, Piekarskiej 5,97, Piłsudskiego 57, Popiełuszki 1, Powstańców Warszawskich 52, Rostka 21, Rycerskiej 4,6,11, Sądowej 3 i Wyczółkowskiego 26.
Korzystnie dla portfela i środowiska
Rozbudowa sieci ciepłowniczej nie tylko zapewnia mieszkańcom wygodne, bezpieczne i tanie źródło ciepła, ale gwarantuje też czystsze powietrze. Jakość powietrza można śledzić w alarmach smogowych prowadzonych przez PEC na stronie WWW przedsiębiorstwa (www.pec.bytom.pl. ), a także w mediach społecznościowych – na Instagramie i Facebooku, gdzie codziennie rano pojawiają się informacje dotyczące aktualnego stanu powietrza (Bytomski Alarm Smogowy i Radzionkowski Alarm Smogowy).
UM Bytom