Europejski Tydzień Mobilności w Tychach

Od 16 do 22 września Tychy aktywnie włączą się w działania w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Przygotowano wiele atrakcji m.in. konkurs plastyczny, spacery, rajdy rowerowe oraz grę miejską. W ostatnim dniu 22 września odbędzie się impreza specjalna – Dzień bez Samochodu przy urzędzie miasta. 

Europejski Tydzień Mobilności jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania. 

– W tegoroczne działania w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności zaangażowało się wiele miejskich instytucji i organizacji. W tym czasie będziemy szczególnie promować zrównoważony transport i zachęcać do zmiany naszych codziennych nawyków na korzyść środowiska. Niezależnie od tego, czy jesteście pieszymi, rowerzystami, czy korzystacie z komunikacji publicznej, mamy dla was wiele atrakcji. Od konkursu plastycznego, gry miejskiej w plenerze, rajdów rowerowych po tematyczne spacery po mieście – mówi Hanna Skoczylas, zastępca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.

W ostatni dzień – 22 września zapraszamy na Dzień bez Samochodu. Wydarzenie odbędzie się przy tyskim magistracie. Dla uczestników przygotowano ekostoiska szkolne, warsztaty plastyczne, Muzyczny autobus, Teatralny trolejbus, stoisko Ekodoradcy, strefę bezpieczeństwa oraz strefę aktywności. Impreza odbędzie się w godzinach od 9.00 do 13.00. 

Pełny program wydarzeń w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności dostępny jest na stronie umtychy.pl/etm.

UM Tychy

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.