Główna Wiadomości Opinie Podcasty

E-sport w mistrzowskim wydaniu znów zawładnie Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Międzynarodowe Centrum Kongresowe po raz kolejny stanie się epicentrum cyfrowej rywalizacji – to właśnie Katowice będą gospodarzem pierwszych mistrzostw e-sportu w Europie w ramach Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Dla uczestników przewidziano wstęp wolny.

Nie od dziś wiadomo, że Spodek i MCK sportem stoją – tym, który rozgrywa się na boisku, i tym w wirtualnej rzeczywistości. To tutaj odbywa się prestiżowa seria międzynarodowych turniejów Intel Extreme Masters i to właśnie te obiekty kojarzone są z e-sportem. Tak będzie również i tym razem, ponieważ w terminie od 30 czerwca do 2 lipca br. MCK gościć będzie sportowców i drużyny e-sportowe z całej Europy w ramach rozgrywek w eFootball™ 2023 i Rocket League. Kategorie Open i Women dla eFootball™ 2023 oraz Open dla Rocket League na #EGE23 pozwolą sportowcom z całego kontynentu powalczyć o międzynarodowe uznanie.

– Cieszymy się, że możemy zobaczyć e-sport podczas tak prestiżowego wydarzenia, jakim są Igrzyska Europejskie. To kamień milowy w rozwoju e-sportu w Europie – mówi Chris Chan, prezes Global Esports Federation. – To radosne święto młodości, e-sportu i sportu razem wziętych – dodaje.

Oprócz zawodów e-sportowych, #EGE23 obejmie GEFestival – święto e-sportowej kultury, gier, muzyki i rozrywki – oraz GEFcon, czyli globalną konwencję liderów myśli i twórców pomysłów w biznesie, e-sporcie, sporcie i technologii, która będzie okazją do wymiany doświadczeń i uczenia się od najlepszych. Wydarzeniem towarzyszącym jest także dwudniowy kongres OKSE – Central Europe Gaming & E-Careers Congress – najdłużej organizowanej, cyklicznej konferencji poświęconej gamingowi. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

– Jako gospodarz #EGE23 cieszymy się, że po raz kolejny będziemy gościć wydarzenia związane z e-sportem. Takie imprezy mają ogromny potencjał nie tylko dla miasta, ale i całego regionu oraz stają się istotnym przyczynkiem do rozwoju branż kreatywnych związanych z biznesem IT – podsumowuje Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center.

Ponadto w dniu 28 czerwca, o godzinie 12.00, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się konferencja prasowa organizatorów.

Organizatorami wydarzenia są Światowa Federacja Esportu (Global Esports Federation) i Europejski Komitet Olimpijski (European Olympic Committees). 

Więcej informacji na stronie: https://www.globalesports.org/ege23.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.