Główna Wiadomości Opinie Podcasty

„Umówmy się na Polskę” – dyskusja z udziałem autorów publikacji

Dyskusja na temat nowej umowy społecznej proponowanej przez autorów książki „Umówmy się na Polskę” (Wydawnictwo Znak, 2023), która stanowi pracę zbiorową 28 ekspertów i ekspertek Stowarzyszenia Inkubator Umowy Społecznej.  Podczas dyskusji paneliści zarówno zarysują, opisane w „Umówmy się na Polskę” konkretne propozycje instytucjonalne szerzej włączające obywateli w system sprawowania władzy, ale również szerszą filozofię patrzenia na obywatelki, obywateli i służące im prawo przez pryzmat Polski, która jest wspólnym domem dla osób o konserwatywnych i progresywnych przekonaniach.

W spotkaniu wezmą udział, m.in. prof. Ryszard Balicki, Jarosław Gwizdak, prof. Maciej Kisilowski, prof. Sylwia Sysko-Romańczuk, współautorzy książki „Umówmy się na Polskę” oraz dr Małgorzata Tkacz-Janik.
Komentator i moderator: prof. Adam Bodnar

Ta książka jest zaproszeniem do nowego sposobu myślenia o przyszłości naszego kraju i do znalezienia Polski, która pomieści nas wszystkich.
Wyjątkowa praca zbiorowa autorstwa Ryszarda Balickiego, Macieja Bukowskiego, Agnieszki Chłoń-Domińczak, Heleny Chmielewskiej-Szlajfer, Pawła Dobrowolskiego, Jakuba Drożdża, Antoniego Dudka, Jacka Giedrojcia, Mirosława Granata, Tomasza G. Grosse, Jarosława Gwizdaka, Mikołaja Herbsta, Tomasza Kaczora, Macieja Kisilowskiego, Alicji Pacewicz, Wojciecha Przybylskiego, Arkadiusza Radwana, Łukasza Rozdeiczera, Jana Smoleńskiego, Jacka Sokołowskiego, Leszka Stypułkowskiego, Sylwii Sysko-Romańczuk, Marka Tatały, Anny Wojciuk, Artura Wołka, Marcina Zielińskiego, Fryderyka Zolla i Michała Żabickiego, wsparta piórem wybitnych pisarek i pisarzy: Sylwii Chutnik, Karoliny Lewestam, Piotra Siemiona i Ziemowita Szczerka.

Zapraszamy 6 czerwca 2023 r., godz. 18.30, Biblioteka Śląska, sala Parnassos, plac Rady Europy 1, Katowice. Wstęp wolny!

Biblioteka Śląska

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.