Wisła: Przed nami koncert pod starą czereśnią na Cieńkowie

Festiwal DziewięćSił to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie południowej części województwa śląskiego. W ostatni weekend maja w dziewięciu miejscowościach Beskidów i Śląska Cieszyńskiego odbędą się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, sportowe czy turystyczne. Jednym z najciekawszych będzie z pewnością koncert w Wiśle – w wyjątkowej lokalizacji, bo pod tzw. magicznym drzewem na Cieńkowie.

To drzewo to ponad stuletnia czereśnia, rosnąca samotnie na Cieńkowie Niżnim, w miejscu, z którego rozpościera się fantastyczna panorama na Beskidy. Znajduje się na popularnym rodzinnym szlaku, którym chętnie spacerują zarówno turyści, jak i mieszkańcy Wisły. To miejsce zachwyca swą atmosferą. Każdy odwiedzający Cieńków nie wyobraża sobie przejść obojętnie obok tego drzewa. Co więcej – ponoć każda para, która pocałuje się pod wspomnianym drzewem, zapewni sobie dozgonną wzajemną miłość.

Już 27 maja pod tym właśnie drzewem odbędzie się koncert w ramach imprezy DziewięćSił – Festiwalu Beskidów i Śląska Cieszyńskiego. Od godziny 17:30 na plenerowej scenie zagra góralska kapela Beskidzcy Zbóje, następnie młody i zdolny artysta z Wisły Patryk Demkowski, zaś gwiazdą wieczoru będzie zespół VOŁOSI. Na zakończenie, już po zmroku, świetlne show zaprezentuje grupa Nam Tara.

Tego dnia od godziny 17:00 kolej linowa Cieńków będzie dostępna bezpłatnie, dlatego najlepiej zostawić samochód na darmowym parkingu przy dolnej stacji i wjechać krzesełkiem na górę. Wyciąg będzie czynny do 22:30, więc każdy zainteresowany zdąży zjechać po koncercie. Na górze nie będzie możliwości zaparkowania w tym dniu.

Na górze dostępna będzie kuchnia regionalna – będzie można skosztować m.in. tradycyjnych placków z blachy czy wiślańskiej żebroczki.

Przygotowaliśmy leżaki, pufy, ławeczki, ale warto zabrać z sobą także kocyk, by wygodnie rozłożyć się na trawie i wsłuchać w dźwięki artystów bądź po prostu podziwiać panoramę z Cieńkowa. Wierzymy, że będzie to niezapomniane wydarzenie.

W ramach Festiwalu DziewięćSił kolejnego dnia, w niedzielę, na rynku miasta odbędzie się czwarta edycja Biegu Śladami Wiślańskiego Niedźwiadka. To zawody dla dzieci do 13. roku życia, a zarówno start, jak i meta ulokowane zostaną na placu Bogumiła Hoffa. Zapisy poprzez formularz online lub bezpośrednio w dniu zawodów.

Wszystkie bieżące informacje na temat Dziewięćsił Festiwalu w Wiśle znaleźć można na stronie wydarzenia na facebooku – www.facebook.com/events/1596051964204197 

Program koncertu na Cieńkowie:

  • 17:30 – Kapela Góralska „Beskidzcy Zbóje”
  • 19:00 – Patryk Demkowski
  • 20:30 – VOŁOSI
  • 21:30 – led show grupy Nam Tara

UM Wisła

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.