Główna Wiadomości Opinie Podcasty

Otwarcie boiska na Stadionie Gwarek w Tarnowskich Górach

21 kwietnia odbyło się uroczyste zakończenie I etapu budowy boisk na Stadionie Gwarek w Tarnowskich Górach. W wydarzeniu udział wziął Wojewoda Śląski, Jarosław Wieczorek.

Wydarzenie rozpoczęła konferencja prasowa, zorganizowana na boisku, podczas której głos zabrali zaproszeni Goście, a wśród nich m.in.: Wojewoda Śląski, Jarosław Wieczorek, Burmistrz Tarnowskich Gór, Arkadiusz Czech oraz posłowie.

– Boisko na samym początku jest przede wszystkim udostępniane dzieciom i młodzieży. I to oni tutaj, w ogromnych liczbach, będą mieli okazję i przyjemność oraz satysfakcję podnosić swój poziom sportowy, ale również podnosić swój poziom zdrowotny – zaznaczył wojewoda.

Inwestycja wyniosła ponad 15 mln zł, z czego ponad 9,7 mln stanowi dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jak podsumował Burmistrz Tarnowskich Gór:

– Czy ten obiekt powstałby, gdyby nie było pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych? Wprost powiem – raczej nie. Nie uznalibyśmy go wtedy jako najistotniejszy. Ale dzięki tej kwocie, prawie 10 mln zł z Rządowego Funduszu, dołożyliśmy ok. 6 mln zł i mamy piękne, fantastyczne obiekty.

Na zakończenie wydarzenia, zaproszeni Goście udali się w kierunku bramki, by symbolicznie zainaugurować działalność boiska.

Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.