Główna Wiadomości Opinie Podcasty

Spotkanie wokół książki „Ekstaza. Lat 90” Anny Gacek, autorskiej popkulturowej analizy ostatniej dekady XX wieku.

„Ekstaza” Anny Gacek to więcej niż odpowiedzi na pytania, dlaczego Kurt Cobain opluł fortepian Eltona Johna, Agent Cooper uwielbiał słodycze, Anna Wintour nienawidziła grunge’u, Eddie Vedder zdemolował Carnegie Hall, a skromna pracownica wytwórni płytowej z Seattle wkręciła „New York Timesa”. To poruszająca opowieść o młodych ludziach zagubionych w swoim sukcesie, przerażonych niechcianą rolą rzeczników pokolenia. O samotności w adorującym tłumie, o pułapkach sławy, bezlitosnym świecie mediów i show biznesu, wreszcie o nieuchronnej tragedii. Były to czasy najlepsze i były to czasy najgorsze. Były to wspaniałe czasy. Lat dziewięćdziesiątych nie można opisać w jednej książce, to dopiero początek – opis ze strony wydawcy.

Prowadzenie: Sara Nowicka

Anna Gacek – dziennikarka i prezenterka, przez dwie dekady związana z Programem Trzecim Polskiego Radia. Nadawała relacje z największych światowych festiwali i tras koncertowych. Przeprowadziła ponad tysiąc wywiadów, rozmawiała z Paulem McCartney’em, Nickiem Cave’em, Patti Smith, Marianne Faithfull, Jackiem White’em i Alexem Turnerem. W cyklu podcastów „Sweet Teens” analizuje najciekawsze zjawiska popkultury XXI wieku. Obecnie pracuje nad kontynuacją „Ekstazy. Lat 90”.

Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy i transmitowane online.

Zapraszamy 23 marca 2023 r. godz. 17.00 – Biblioteka Śląska, sala Parnassos, plac Rady Europy 1, Katowice.
Spotkanie będzie również transmitowane na Facebooku Biblioteki Śląskiejhttps://fb.me/e/2PayoAmN6

Biblioteka Śląska

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.