„Czuję do ciebie miętę” – premiera spektaklu artystek z Ukrainy

23 listopada na scenie Teatru Zagłębia będzie miała miejsce premiera sztuki „Czuję do ciebie miętę”. Spektakl przygotowały Nina Zakharova i Kateryna Vasiukova – aktorki z Ukrainy. Powstał on w ramach rezydencji artystycznej organizowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego przy współpracy Teatru Zagłębia.

– Spektakl, który opowiada o losach dwóch ukraińskich modernistycznych pisarek i feministek Łesi Ukrainki i Olgi Kobylańskiej, jest tak naprawdę opowieścią o współczesnych ukraińskich kobietach, o ich losach i o ich spojrzeniu na rzeczywistość, w której się znalazły. O tym, co można z tym zrobić i jak sobie z tą rzeczywistością radzić – mówi Jacek Jabrzyk, zastępca dyrektora ds. artystycznych.

Historia opowiedziana w spektaklu wydarzyła się w momencie, gdy dwie artystki próbowały zanalizować i opowiedzieć inną historię – opowieść o przyjaźni i niesamowitej bliskości twórczej dwóch ukraińskich pisarek. Spektakl mówi o tym, jak kreatywność nabiera znaczenia i o tym, jak przyjaźń przypomina miłość, a miłość nienawiść. O tym, że chcesz być na scenie i wiedzieć, że jest na niej miejsce dla ciebie. Mówi też o tym co jest ważne, o tym, o czym nie chcemy mówić, o tym, co ukrywamy i o tym, czym jesteśmy gotowe podzielić się z wami.

Muzykę napisał Mateusz Zegan.

Bilety w specjalnej cenie 1 zł można zakupić w kasie teatru i na stronie teatrzaglebia.pl

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.