Modelarze z Polski, Czech, Słowacji oraz Litwy zjadą się w najbliższy weekend, 8 i 9 października, do Rudy Śląskiej. W tych dniach w In-nYm Domu Kultury w Kochłowicach /ul. Oświęcimska 87/ odbędzie się XI Regionalny Konkurs Modeli Kartonowych. Prace będzie można oglądać w sobotę od 10:00 do 16:00 oraz w niedzielę od 9:00 do 13:30, a następnie odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu.

– Co roku konkurs przyciąga sporą ilość modelarzy oraz mieszkańców naszego miasta, zainteresowanych sztuką wykonywania modeli papierowych – mówi Tomasz Bartniczak, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Niebanalnych In-nI.

W pierwszym dniu imprezy, 8 października, zaplanowano również warsztaty dla dzieci w każdym wieku.

– W godzinach od 10:00 do 12:00 wszyscy chętni pod okiem doświadczonych instruktorów będą mogli zbudować swój pierwszy model, a następnie zaprezentować go na odbywającym się konkursie – mówi Mariusz Krzysztofik, główny organizator Regionalnego Konkursu Modeli Kartonowych, lider nieformalnej grupy – Rudzkie Modelarstwo Kartonowe.

Wystawie będzie towarzyszyła giełda modelarska, skierowana do modelarzy, jak i każdego, kto chce zacząć swoją przygodę z tym hobby. Będą dostępne stoiska z modelami oraz niezbędnymi akcesoriami i narzędziami.

– Będzie można nabyć wycinanki zawierające schematy modeli, których sklejenie zajmie 2 – 3 lata oraz takie, które wymagają poświęcenia im około jednej godziny – zapowiada Mariusz Krzysztofik.

Impreza odbywa się pod patronatem Miasta Ruda Śląska, senator Doroty Tobiszowskiej oraz Polskiej Grupy Górniczej.

Urząd Miasta Ruda Śląska

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.