Od mechatroniki po walkę z bullyingiem – fundacja z Katowic organizuje konferencję medyczną

Popularyzowanie wiedzy i wymiana doświadczeń w zakresie medycyny i psychologii – to cele konferencji organizowanej przez fundację Spina. Konferencja ma charakter multidyscyplinarny i będą jej towarzyszyć konsultacje eksperckie oraz prezentacje akcesoriów medycznych i rehabilitacyjnych. Dla uczestników wydarzenia przewidziano również warsztaty: od mechatroniki po walkę z bullyingiem.

Działająca od 2006 roku Fundacja Spina działa na rzecz dzieci cierpiących na przepuklinę oponowo-rdzeniową, czyli najcięższy i najbardziej złożony typ rozszczepu kręgosłupa. Inicjatywa powstała z zaangażowania i troski o dzieci, które mają ogromną szansę na pełną integrację w społeczeństwie. Fundacja organizuje podobne konferencje rokrocznie, głównie w celu wymiany doświadczeń, wzajemnego dokształcania i sieciowania środowiska medycznego.

– Wydarzenie odbędzie się 5 listopada w siedzibie Uniwersytetu SWPS, przy ulicy Techników 9 w Katowicach. Do wystąpień zaproszono specjalistów z całego kraju, praktyków, dydaktyków i badaczy – zapowiadają organizatorzy z fundacji. Spina.

Tematy medyczne będą dotykały problemów urologicznych, leczenia i higieny ran przewlekłych, zagadnień ortopedycznych: od metod leczenia deformacji stóp, kolan, bioder w przebiegu MMC, poprzez profilaktykę złamania kości i leczenia wtórnej osteoporozy w MMC.

Podczas wydarzenia będzie również możliwość zapoznania się z ofertą ortopedyczną kończyn dolnych dla pacjentów z przepukliną oponowo-rdzeniową. Konferencji będą towarzyszyć konsultacje i prezentacje producentów akcesoriów medycznych i rehabilitacyjnych.

– Istotnym aspektem konferencji jest panel psychologiczny, skupiający się na zagadnieniach dobrostanu psychicznego matek i dzieci z niepełnosprawnością, przemocy w szkole i umiejętności reagowania na nią – podkreślają organizatorzy.

Szczegółowy program konferencji, listę wystawców i warsztatów znaleźć można na stronie fundacji, www.spina.com.pl oraz w mediach społecznościowych.

Fundacja Spina

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.