Tychy: Ballady i dźwięki

W piątek 30 września o godz. 18:00, Teatr Mały zaprasza na słuchowisko teatralne z udziałem publiczności, oparte na poematach Adama Mickiewicza pochodzących z tomu „Ballady i romanse”, pod nazwą „Ballady i Dźwięki”. Wydarzenie realizowane jest w ramach obchodów Roku Romantyzmu Polskiego.

Rok 2022 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Rokiem Romantyzmu Polskiego. W związku z 200. rocznicą opublikowania w Wilnie dzieła „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, Teatr Mały realizuje międzypokoleniowy projekt „Ballady i dźwięki” w reżyserii Adama Wojtyszki. 

„Ballady i Dźwięki” to projekt artystyczny podejmujący próbę odczytywania wybranych ballad Adama Mickiewicza, w kontekście analizy rytmiki tekstu, a także badania potencjału ich fabuły na wprowadzenie działań związanych z udźwiękowieniem. 

Grupa uczestników, wybranych podczas czerwcowego castingu, razem z reżyserem Adamem Wojtyszko, zawodowymi aktorami: Anną Cieślak, prof. Anną Kramarczyk, Andrzejem Warcabą i Pawłem Drzewieckim, muzykami Michałem Sosną i Remigiuszem Hadke, a także zespołem Teatru Małego, przez ostatnie miesiące pracowała podczas warsztatów nad strukturą rytmiczną poezji wieszcza wzbogacając ją dodatkowo narzędziami  i metodami udźwiękowienia w kontekście wybranych ballad. Efektem tej pracy warsztatowej będzie przeprowadzenie na scenie Teatru Małego słuchowiska teatralnego z udziałem publiczności, które będzie również streamingowane na żywo na kanale YouTube Teatru Małego w Tychach.

Wstęp wolny – wejściówki do odbioru w kasie Teatru Małego. 

Reżyser: Adam Wojtyszko

Wykonawcy: Anna Cieślak, Anna Kramarczyk, Paweł Drzewiecki, Andrzej Warcaba, Hanna Hajduk, Tadeusz Kmiecik, Michalina Kosma, Katarzyna Linke, Magdalena Maciejowska, Violetta Małota, Hanna Rams, Agnieszka Sieczkowska, Bożena Strażecka

Muzycy: Michał Sosna, Remigiusz Hadka

Streaming: Grzegorz Pancherz

UM Tychy

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.