Łazy: Policyjne „przełaje” coraz bliżej

To połączenie sportowych emocji, promocji biegów przełajowych i upamiętnienie Grzegorza Załogi – policjanta z Będzina, który w 2003 roku zginął na służbie.

Już po raz dziewiętnasty biegacze zmagać się będą z wymagającą trasą podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Policji w Biegach Przełajowych imienia sierżanta Grzegorza Załogi organizowanych w Hutkach-Kankach w Gminie Łazy (30.09.2022). Na trasie staje kilkuset zawodników, nie tylko policjantów.

Zawodnicy wystartują na trasie wytyczonej wokół rezerwatu „Góra Chełm”, w sąsiedztwie campingu im. sierż. Grzegorza Załogi. Na tej trasie będą konkurować przedstawiciele służb mundurowych (m.in. policjanci, leśnicy), uczniowie klas o profilu mundurowym oraz wszyscy chętni w kategorii otwartej dla biegaczy – podkreśla Adrian Kała, dyrektor OSiR w Łazach, współorganizatora zawodów.

W zależności od wieku i płci, biegacze będą mieli do pokonania trasy o różnej długości – od jednej do trzech pętli po 3600 metrów. Odpowiednio na najkrótszym dystansie wystartują młodzi zawodnicy i miłośnicy nordic-walking. Dwa okrążenia pokonają panie, panowie pobiegną dystans 3×3600 metrów. Bieg wytyczony jest m.in. w piaszczystym terenie, przed metą zawodnicy muszą pokonać długi podbieg – dodaje Adrian Kała.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Województwa Śląskiego w Katowicach oraz Urząd Miasta i Gminy Łazy, Starostwo Powiatowe w Zawierciu i Nadleśnictwo Siewierz Koszt wpisowego to 30 złotych płatne podczas rejestracji elektronicznej (do 26.09).

Zawody odbędą się 30 września 2022r. w godz. 8:00-15:00.

Miejsce: Hutki-Kanki, Gmina Łazy.

Urząd Miejski w Łazach

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.