Hulajnogą tylko na trzeźwo

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach przeprowadził działania sprawdzające trzeźwość osób korzystających z hulajnóg elektrycznych oraz rowerów na terenie Katowic. Tylko podczas ostatniego weekendu mundurowi wyeliminowali z ruchu aż 43 kierujących w stanie nietrzeźwości, bądź po spożyciu alkoholu. Łączna suma mandatów przekroczyła 60 tysięcy złotych. Zespół Profilaktyki Społecznej katowickiej komendy przygotował spot jak prawidłowo i zgodnie z prawem korzystać z tej coraz popularniejszej formy transportu.

W miniony weekend t.j. od 5 do 7 sierpnia katowicka drogówka sprawdzała trzeźwośc kierujących. Badania stanu trzeźwości nie obejmowały tylko kierujących samochodami, ale również rowerami i hulajnogami elektycznymi. To właśnie poodczas sprawdzania trzeźwości rowerzystów i osób korzystających z hulajnóg elektrycznych zarejestrowano 43 pozytywne badania na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za jazdę w stanie po spozyciu alkoholu, czyli od 0,2 do 0,5 prmila grozi grzywna, której najmniejszy wymiar taryfikator określa jako 1000zł. Powyżej 0,5 promila taryfkator stanowi stałą grzywnę na kwote 2500 zł. W obu przypadkach mowa o kierowaniu rowerem lub hulajnogą elektryczną. Tylko w zeszły piątek i sobotę policjanci z drogówki nałozyli grzywny na łączną kwotę ponad 60 tysięcy złotych. Dzięki skutecznym działaniom wyeliminowano z ruchu aż 43 osoby na „podwójnym gazie”. Spośród ujawnionych przypadków znacząca większość to osóby, które korzystały z hulajnóg elektrycznych.

Policjanci na codzień zajmujący się działalnością profilaktyczną katowickiej komendy przy wspraciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach przygotowali spot, jak prawidłowo i zgodnie z prawem korzystać z coraz popularniejszych urządzeń do przemieszczania się.

Śląska Policja

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.