Policjanci zabezpieczyli mecz GKS-u Katowice z Zagłębiem Sosnowiec

W sobotę stróże prawa zabezpieczali mecz pomiędzy drużynami GKS Katowice i Zagłębie Sosnowiec. O bezpieczeństwo dbali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku – Białej, Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Częstochowie oraz policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wśród mundurowych byli przewodnicy psów służbowych, obsługujący armatkę wodną, jeźdźcy na koniach służbowych. Podczas zabezpieczenia odnotowano naruszenia porządku publicznego.

W minioną sobotę na Stadionie GKS-u Katowice został rozegrany mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną gospodarzy i Zagłębia Sosnowiec. Wydarzenie oglądało z trybun niespełna 400 sympatyków drużyny przyjezdnej oraz ponad 700 kibiców GKS-u. Fani gospodarzy zebrali się także w dużej grupie przed stadionem. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwali katowiccy policjanci oraz licznie siły wsparcia. Do zabezpieczenia wykorzystano policyjną armatkę wodną, pojazd z systemem monitorującym, drona, psy i konie służbowe. Mundurowi z prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni w całym mieście. Zabezpieczali trasy dojazdowe, okolice stadionu i rejony dworców kolejowych. Policjanci dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. Podczas zabezpieczenia policjanci zatrzymali osobę, która posiadała narkotyki. Mundurowi dbali o porządek w rejonie stadionu, gdzie ujawnili kilkanaście wykroczeń nakładając mandaty karne na sprawców, w 7 przypadkach sprawy o wykroczenia będą rozpatrywane w sądzie.

Śląska Policja

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.