Gliwice: Fantastyczna wystawa w Willi Caro

Prace Wojciecha Siudmaka, ulubionego autora pokolenia „Fantastyki”, od 8 lipca do 10 października będą zdobić zabytkowe wnętrza Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a). W piątek 8 lipca o godz. 17.00 rozpoczął się wernisaż wystawy „Uniwersum”, w którym weźmie udział Wojciech Siudmak.

– Chciałbym, aby ten zarysowany przeze mnie świat był moim osobistym prezentem dla miłośników literatury fantastycznej, dla ich dzieci i wnuków i wszystkich przyszłych czytelników. To właśnie im tak bardzo potrzebna jest wyobraźnia, otwarty szeroki horyzont i dalekie spojrzenie w przyszłość – mówi Wojciech Siudmak.

Na retrospektywnej wystawie w Muzeum w Gliwicach zostaną pokazane zarówno wielkoformatowe obrazy, jak i rysunki oraz rzeźby Wojciecha Siudmaka. Jego twórczość to dzieło wielkiej wyobraźni artysty, pełna osobistej symboliki i fantastycznych postaci. Siudmak bywa porównywany do Salvadora Dalego, jednak konsekwentnie wymyka się jednoznacznym klasyfikacjom. Prace artysty często zdobiły strony polskiego miesięcznika „Fantastyka”, a także wydania książek Franka Herberta czy Philipa K. Dicka.

UM Gliwice

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.