Policja: Na urlopie uratował tonącego chłopca

St. asp. Łukasz Świerkowski, zajmujący się sprawami nieletnich w piekarskiej komendzie, podczas urlopu wypoczynkowego bez chwili wahania wskoczył do morza i uratował życie tonącemu nastolatkowi.

Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca w Sianożętach, gdzie policjant wraz z rodziną i przyjaciółmi spędzał urlop. Dzięki szybkiej reakcji policjanta 14-latek został wyciągnięty na brzeg i przekazany pod opiekę matce.

21 czerwca około 13:30, policjant wypoczywający na plaży w Sianożętach zauważył w wodzie  wołającego o pomoc chłopca, którego prąd zaczął wciągać w głąb morza. St. asp. Łukasz Świerkowski, który od młodzieńczych lat posiada uprawnienia ratownika wodnego, natychmiast wskoczył do wody i wyciągnął nastolatka na brzeg. Obecna na miejscu matka chłopca, nie kryjąc wzruszenia, podziękowała policjantowi za uratowanie syna.

Wybieraj tylko strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona.

Flaga biała oznacza, że kąpiel jest dozwolona, natomiast flaga czerwona na kąpielisku – zakaz kąpieli lub kąpielisko nieczynne.

Rodzicu, bądź zawsze w pobliżu, gdy Twoje dziecko pływa. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie.

Policja Śląska

Informacja Prasowa
Informacja Prasowa

Opublikowany tekst jest nadesłanym do nas materiałem prasowym. Jeżeli chcesz wysłać do nas informacje o swoim projekcie, jakimś wydarzeniu lub problemie pisz na redakcja@slaskaopinia.pl.